Siedem kolorów – Anna Hamela w Kielcach (ale jakby w Paryżu)

Noc Świętojańska, najkrótsza w roku, zwana też Sobótką, kojarzy się często z magią i niezwykłością. Nic dziwnego, że późnym popołudniem przed tą właśnie nocą w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach usłyszeliśmy „Czarodziejkę”.To jedna z piosenek wykonanych przez Annę Hamelę dla publiczności zebranej w Sali Portetowej Pałacu, przy akompaniamencie zespołu złożonego ze znakomitych instrumentalistów, znanych doskonale miłośnikom muzyki w naszym mieście: Jerzy Pikor – gitara klasyczna, Krzysztof Korban – akordeon, Piotr Robak – perkusja, Tomasz Grzybowski – gitara klasyczna, Grzegorz Jerzak – kontrabas.

Tytuły innych utworów składających się na recital również mówią dużo o klimacie pełnych uroku paryskich uliczek, w jaki przenieśli widownię na krótką chwilę wykonawcy: „Sous Le Ciel De Paris” , „Non, Je ne regrette rien”, „Les Champs-Élysées”. Kilka z tych francuskich piosenek będzie można usłyszeć znowu na Placu Artystów podczas Święta Kielc.

Anna Hamela (Przędzak) śpiewa zawodowo od dzieciństwa – już w wieku 6 lat wystąpiła z Januszem Laskowskim. W 1995r. została laureatką „Szansy na sukces”, wykonując piosenkę Bajmu. W 2001r. - utworem „Ego” - zdobyła Nagrodę Publiczności oraz zajęła II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki po grecku, z udziałem Demisa Roussosa.

Przez wiele lat śpiewała i komponowała reklamy dla znanych i lubianych stacji radiowych. Ciekawym epizodem było wykonanie przez nią utworu „Ego” dla Garou podczas pobytu w programie „Bar 4”.
Ukazała się jej francuskojęzyczna płyta „De-Je-Vu”, z której single grane są między innymi w I Programie Polskiego Radia (2011) oraz „Cosmic Circle” z jej udziałem (2013). Obecnie kończy pracę nad materiałem do albumu "Le Papillon Francais", z własnymi tekstami i muzyką.

Edyta Mróz


Data publikacji: 30-06-2013 o godz. 17:10:39, Temat: Muzyka

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,siedem_kolorow_i8211_anna_hamela_w_kielcach_ale_jakby_w_paryzu,13629,html