Wraca Festiwal Wędrowania

Po rocznej przerwie powraca Festiwal Wędrowania, w nowym terminie 15-17 sierpnia.
Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Wsi Odnowica w Dąbrowie Dolnej zaprasza do artystycznych wędrówek wokół Gór Świętokrzyskich. Tegoroczny Festiwal już po raz piąty wyrusza na artystyczno-edukacyjne i przyrodnicze trasy Gór Świętokrzyskich.Zaczynamy 15 sierpnia tradycyjną Zielną w Dąbrowie. Już od godziny 11 zapraszamy do Leśniczówki w Dąbrowie na Gliną Malowane - warsztaty malowania ziemiami na glinianym podobraziu, od 15 rozpocznie się Jarmark Cudoki i różne artystyczne niespodzianki (spektakle, koncerty, performance) przygotowane przez artystów zaprzyjaźnionych ze Stowarzyszeniem.

16 i 17 sierpnia zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i sztuki do wspólnego wędrowania. Jak zawsze wędrówkę ułatwi nam mapka na której naniesione są wszystkie gościnne miejsca. W każdym z nich czekają na turystów różne atrakcje, ciekawe spotkania z artystami w ich pracowniach, wystawy, koncerty, możliwość uczestniczenia w warsztatach artystycznych, rękodzielniczych. Na trasie festiwalu znalazły się miejsca gdzie będzie można nauczyć się zakładać osnowę i przygotować krosna do tkania , nauczyć się tkać, zrobić świecę, spróbować wiejskiego chleba czy zatańczyć tańce słowiańskie. To wszystko w otoczeniu pięknej przyrody i dzieł sztuki( wystawy malarstwa, fotografii, komiksu) W Centrum Edukacyjnym "Szklany Dom" w Ciekotach można wypożyczyć rower i w ten sposób odwiedzić festiwalowe miejsca.
Wieczorami koncerty, filmy w różnych miejscach i tak 16 sierpnia (piątek) kameralny wieczór koncertowy w Centrum Edukacyjnym Szklany Dom nad ciekockim stawem. Wystąpi Margaux Kier, aktorka, która od dzieciństwa wędruje między Polską i Niemcami, artystka wykonująca piosenki aktorskie w akustycznym bandzie. Śpiewa głównie w języku polskim i niemieckim, ale również wykonuje piosenki francuskie i czeskie. Wystąpią także duety Sol et Luna oraz Dodzia i Astek Cuprjak.
Koncertowo zapowiada się 17 sierpnia w Leśniczówce w Dąbrowie Dolnej 1, już o godz.17 rozpocznie zespół Ankh, duet " Mieli rano dobry humor" Radosław Nowakowski i Mieczysław Litwiński w specjalnie przygotowanym projekcie na festiwal Jaźna, Nowica 9, zapowiada się długi wieczór muzyczny kończący festiwal. Zapraszamy.
Data publikacji: 09-08-2013 o godz. 19:46:13, Temat: Turystyka i Podróże

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,wraca_festiwal_wedrowania,13650,html