Na finisaż Automatik Elektro Cooperation

Ostatnia okazja aby obejrzeć plakaty autorów z czterech państw Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Węgry, Czechy i Słowacja) związane z upadkiem reżimu komunistycznego. Kielce są jedynym miejscem w Polsce, gdzie zagościła ta niezwykłą ekspozycja.
Zapraszamy 30 sierpnia o godz. 19.00 do Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach na finisaż międzynarodowej wystawy plakatów VISEGRAD KARMA - plakat w drodze do wolności.Spotkaniu towarzyszyć będzie koncert multimedialny AUTOMATIK ELECTRO COOPERATION.
Zespół wystąpi w składzie:
Andrzej Rajski / #rytm #automat
Rafał Gęborek / #trąbka #ossilator
Dariusz Makaruk / #wizualizacje #interaktywne
Rafał Nowak / #asystent #przestrzeń
Zapraszamy - wstęp wolny!

Automatik – projekt muzyczny działający od 1998 roku, założony przez kieleckich muzyków Rafała Nowaka i Andrzeja Rajskiego. Muzyka Automatiku to eksperymentalny elektroniczny trans z elementami jazzu i współczesnych trendów w muzyce tanecznej, wzbogacany brzmieniem instrumentów akustycznych.

Do swoich projektów chętnie zapraszają także innych muzyków - współpracowali z Antonim Gralakiem - trąbka, Włodzimierzem Kiniorskim - saksofon, Piotrem Pawlakiem - gitara, Zbigniewem Brysiakiem - instr. perkusyjne.
Grupa jest laureatem nagrody Grand Prix Rfi Electronic Music Award w roku 2004 organizowanym przez Radio France Internationale.

Projekt, który usłyszymy na zakończenie wystawy Visegrad Karma powstał z inspiracji plakatami z tejże ekspozycji. Tym razem muzykom Automatiku towarzyszyć będą:
Rafał Gęborek - młody ale niezwykle utalentowany trębacz, który potrafi z nastrojów słuchaczy czerpać inspiracje dla dźwięków swojej trąbki,
Dariusz Makaruk - muzyk, producent sztuki audiowizualnej i instalacji interaktywnych, który „ozdobi” całość niezwykłymi efektami.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Kultury Wici, Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Bakelit Multiart Studio z Węgier. Koncert zrealizowano przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
Data publikacji: 26-08-2013 o godz. 17:42:40, Temat: Muzyka

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,na_finisaz_automatik_elektro_cooperation,13661,html