Willa Hueta już otwarta

Willa Hueta w Kielcach już otwarta. W odrestaurowanym budynku znalazł miejsce stylowy hotel i restauracja.W Willi Hueta z 1908 roku, która mieści się u zbiegu ulic Prostej i Słowackiego Kielcach, powstał jedyny w regionie hotel i wysokiej klasy restauracja, działające w zabytkowym obiekcie.Szefem kuchni w Willi Hueta został Rafał Maślankiewicz, który wcześniej pracował w jedynej w restauracji nagrodzonej w przewodniku Michalin prestiżową Wschodzącą Gwiazdką.
W odrestaurowanych zabytkowych wnętrzach znajdzie się sala restauracyjna na 80 miejsc i 12 pokoi – dwa jednoosobowe i dziesięć dwuosobowych. Ponieważ wokół budynku jest mało miejsca, w podziemiach został dobudowany parking na 30 miejsc. Goście mogą też skorzystać z niewielkiego SPA. Na wrzesień natomiast zaplanowano zakończenie prac przy budowie nowej sali bankietowej dla 120 osób.

Wystrój Willi Hueta nawiązuje do początków XX wieku. Na ścianach znajdują się prace przedstawiające architekturę i klimat starych Kielc.

Restauracja, która znajdzie się w zabytkowym wnętrzu, będzie nawiązywać do francuskich wpływów. W menu znajdziemy zarówno dania kuchni polskiej, jak też francuskiej, która jest bardzo różnorodna. Można tu także skosztować wielu win z całego świata.

Kuchnia oparta jest na naturalnych składnikach, nie brakuje w niej świeżych ziół. To prawdziwa uczta dla podniebienia. W menu znajdziemy między innymi prowansalską zupę czosnkową z bazylią, krem z białych warzyw z oliwą truflową, makaron garganelli z comberem z królika i sosem tymiankowym, stek z tuńczyka w sosie porowym na puree ziemniaczano-brokułowym z orzechami piniowymi czy kaczkę pieczoną z jabłkami, sosem wiśniowym i ziemniakami w stylu polskim.


Data publikacji: 14-10-2013 o godz. 09:02:03, Temat: Kuchnia

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,willa_hueta_juz_otwarta,13687,html