Alternatywne brzmienia tuż, tuż...

Fundacja Kultury Wici i Kieleckie Centrum Kultury mają wielką przyjemność zaprosić wszystkich miłośników ciekawych brzmień na 12. edycję Festiwalu Firmament 2013, która odbędzie się w weekend 13-14 grudnia 2013 r. na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury w Kielcach.Festiwal Firmament corocznie rozświetla się szyldem „nowej muzyki, nowych mediów” i przede wszystkim oryginalnych wykonawców, których na próżno szukać w popularnych stacjach radiowych. Czekają nas 4 koncerty wykonawców promujących swoje pachnące nowością albumy, wystawy fotografii „Echo” Aleksandry Gach i „W drodze” Kingi Kardynał, prezentacja "Kielecki Streetart" oraz afterpartowe imprezy w klubie Krockodyl.

Muzycznie festiwal zainauguruje w piątek utworzone w 2011 roku Roux Spana Beat Trio. Potem na scenie zainstaluje się kielecka grupa Letko, która zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty. Nazajutrz, w sobotę, wystąpi J=J - awangardowy duet Jana Młynarskiego (syna Wojciecha) i Joanny Dudy. Wisienką na torcie będzie wschodząca gwiazda polskiej muzyki rozrywkowej Mikromusic, z niebanalną wokalistką Natalią Grosiak.

Wstęp wolny! Bezpłatne zaproszenia można odbierać w kasach Kieleckiego Centrum Kultury. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

"Firmament nigdy nie był festiwalem koronującym powszechnie uznane gwiazdy i piosenki zasłyszane już wcześniej. Ideą Fundacji Kultury Wici, organizatorów przedsięwzięcia, jest nieustanne poszukiwanie świeżych inspiracji dla odbiorców kultury. Inspiracji nie tylko muzycznych, ale wizualnych – imprezie zawsze towarzyszą wystawy i prezentacje. Fundacja ma ambicje zwiększyć zasięg festiwalu, dlatego też zaprasza na niego widzów również spoza Kielc." - mówią organizatorzy.

Więcej o artystach, których będziemy gościć na tegorocznej edycji na stronie festiwalu.
Data publikacji: 05-12-2013 o godz. 21:48:13, Temat: Muzyka

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,alternatywne_brzmienia_tuz_tuz,13710,html