Lekcja i wieczór po ukraińsku

Na pokazową lekcję języka polskiego dla Ukraińców i wieczór polsko-ukraiński zapraszają w najbliższą środę Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód oraz Muzeum Narodowe w Kielcach.Od 15 stycznia przebywa w Kielcach kolejna grupa kilkunastu młodych Ukraińców, tym razem z Chmielnickiego. Standardowo już młodzi poznają Kielce i region, a także uczestniczą w zajęciach języka polskiego w Muzeum Dialogu Kultur. Wyjątkowo w najbliższą środę o godz. 14.00 rozpoczną naukę w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Lekcja będzie połączona z przygotowaną przez OMPiO prezentacją historyczną.

Z kolei wieczorem wrócą do Muzeum Dialogu Kultur, aby pożegnać się z Kielcami podczas polsko-ukraińskiego wieczoru. Tradycyjnie już poszukamy wspólnych punktów w historii i kulturze obu narodów. Początek o godz. 19.00.  Wstęp wolny.

Szkoły Języka Polskiego, organizowane są przy współpracy z Ukraińsko-Polskim Centrum Chmielnickiego Narodowego Uniwersytetu oraz Winnickim Kulturalno-Oświatowym Związkiem Polaków. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Integracja Europa-Wschód tworzą Polonijne Multicentrum Edukacyjne.

foto: http://blog.siew.org.pl
Data publikacji: 20-01-2014 o godz. 13:52:39, Temat: Kultura

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,lekcja_i_wieczor_po_ukrainsku,13725,html