Terra Kota 2014

Dziś obchodzimy w Polsce Dzień Kota. Z tej okazji w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się cykl imprez poświęconych naszym pupilom.Obchody Międzynarodowego Dnia Kota w Ostrowcu Świętokrzyskim TERRA KOTA 2014

1.Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Wojciecha Ryłko „Koty” już 18 lutego o godz. 18.00, Galeria Uwaga Schody na parterze Miejskiego Centrum Kultury MCK, (wejście od ul. Polnej).

Autor urodził się. w 1950 r. w Przeworsku, jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu i Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
(pracownia prof. Jana Szancenbacha). Uprawia rysunek i malarstwo, swoje prace prezentuje na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jest laureatem wielu nagród. oraz zadeklarowanym miłośnikiem kotów.

2. Internetowe wybory„Dachowca Roku”
Od 1 do 16 marca 2014 r. można będzie oddawać głosy w plebiscycie za pośrednictwem specjalnie w tym celu utworzonego profilu na Facebooku, gdzie zostaną opublikowane zgłoszone do konkursu zdjęcia naszych uroczych, aczkolwiek wyłącznie nierasowych kotków. Fotografie kandydatów bez rodowodów należy przysyłać do 28 lutego na adres:
terrajola@gmail.com

3. Konkurs literacki „Koty-Liony 2014” (fraszka, wierszyk, esej lub krótkie opowiadanie z kotem lub kotami w roli głównej).
Utwory należy przesłać do 10 marca 2014 r. na adres mailowy terrajola@gmail.com albo dostarczyć do Punktu Informacji Turystycznej MCK osobiście, ewentualnie pocztą wysyłając na adres:
Miejskie Centrum Kultury
ul. Siennieńska 54
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski
Nagrody w konkursie literackim ufundował magazyn „Kocie Sprawy”. Są to:
za pierwsze miejsce – roczna prenumerata magazynu „Kocie Sprawy” i praca autorstwa Wojciecha Ryłki
za II miejsce – półroczna prenumerata magazynu „Kocie Sprawy”
za III miejsce – kwartalna prenumerata magazynu „Kocie Sprawy”
Regulaminy obu konkursów znajdują się na stronach mck.ostrowiec.pl oraz ostrowiec.travel
Ich rozstrzygnięcie odbędzie się w poniedziałek 17 marca 2014 r. w Galerii Uwaga Schody (MCK) o 18.00 podczas finisażu wystawy „Koty”.

4. Spektakl dla przedszkolaków, „Eko Kotek” w wykonaniu, Studia Yapa w sali kameralnej Miejskiego Centrum Kultury (wejście od ul. Polnej), 17 marca, godz.10.00.

Celem przedstawienia jest zachęcenie dzieci do troszczenia się o otaczającą nas przyrodę oraz nauczenie ich poprzez wspólną zabawę tego, jak dbać o planetę na której żyjemy. Mają się tym zajmować „Eko Drużyny” zakładane po to, aby porządkować świat, zaczynając jednak od własnego podwórka. Spektakl przemawia do dzieci wielobarwną scenografią, żywą akcją i zabawnymi, ale przekazującymi istotne treści związane z ekologią tekstami. Towarzyszy mu profesjonalny podkład muzyczny i piosenki wykonywane przez aktorów Studia Yapa.
Data publikacji: 17-02-2014 o godz. 14:04:55, Temat: Cywilizacja

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,terra_kota_2014,13737,html