Tysiące artystów na festiwalu w Kielcach!

Już ponad trzy tysiące tancerzy, śpiewaków i muzyków zgłosiło swój udział w Europeadzie, która odbędzie się w dniach 23-28 lipca 2014 r. w Kielcach.Europeada to Festiwal Miłośników Kultury Ludowej, która – jak obserwujemy – jest coraz bardziej modna, zarówno w Polsce jak i za granicą.

To prawda. Obok trendów kierujących nas w stronę globalizacji, obecnie pojawiają się bardzo silne tendencje powrotu do korzeni – mówi koordynator festiwalu Europeada, Marta Szczecińska – Na co dzień poszukujemy tradycyjnych potraw i produktów, interesujemy sztuką ludową oraz rękodziełem i oczywiście słuchamy muzyki folkowej!

To dlatego każda edycja Europeady – festiwalu wywodzącego się z Belgii, a co roku goszczącego w innym państwie – jest wielką atrakcją, przyciąga liczne zespoły ludowe z całej Europy oraz tysiące widzów i turystów.

Do polskiej edycji Europeady zgłosiło się już ponad trzy tysiące osób, choć jak deklaruje Marta Szczecińska – Jesteśmy w stanie przyjąć nawet cztery, pięć tysięcy artystów. Wśród zgłoszonych są zespoły m. in. z Belgii, Niemiec, Estonii, Hiszpanii, Francji, Węgier, Skandynawii i oczywiście z Polski.

Podczas Europeady w Kielcach, całe miasto będzie żyło muzyką, tańcem i śpiewem! – w ścisłym centrum zostanie ustawionych aż jedenaście scen i platform, będą także spektakularne koncerty w amfiteatrze Kadzielnia i koncert polski na miejskim rynku. W trakcie Europeady goście z kraju i zagranicy będą mogli także kupić produkty regionalne i tradycyjne.

Europeada to dla nas bardzo poważne wyzwanie, ale i okazja do promocji naszego miasta. To oczywiście trudne logistycznie przedsięwzięcie, choćby sama organizacja noclegów, wyżywienia i zapewnienie bezpieczeństwa, ale nie mam wątpliwości, że sobie z tym poradzimy. - mówi Prezydent Kielc, Wojciech Lubawski - Jestem pewny, że Kielce znowu zadziwią i zachwycą tych, którzy tu przyjadą!
Data publikacji: 04-03-2014 o godz. 12:41:12, Temat: Kielce

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,tysiace_artystow_na_festiwalu_w_kielcach,13744,html