Pomóż Kacperkowi i innym!

„Mam na imię Kacperek i mam 5 lat. Bardzo lubię oglądać bajki, grać w różne gry. Uwielbiam piłkę nożną. Chcę móc poznać odpowiedzi na wszystkie zadawane przeze mnie pytania. Niestety zachorowałem na ostrą białaczkę szpikową. Wiem, że muszę wiele znieść, aby wyzdrowieć. Aby wrócić do normalnego życia potrzebuję przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku. Być może to Ty uratujesz życie mi lub innym pacjentom potrzebującym pomocy” KacperekW Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku do dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla potrzebujących pacjentów Fundacja Spełnionych Marzeń wraz z Fundacją DKMS Polska organizuje w dniu 27 kwietnia 2014 r. akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku w trzech ośrodkach, których podopiecznymi są dzieci chorujące na nowotwory krwi.

Fundacja DKMS Polska jest największą w Polsce bazą komórek macierzystych, zaś Fundacja Spełnionych Marzeń ma pod opieką aż pięć dziecięcych ośrodków onkologicznych w Polsce. Wspólnie możemy zdziałać więcej!

Zwracam się z ogromną prośbą: ZAREJESTRUJ SIĘ! Może to właśnie Ty będziesz ”bliźniakiem genetycznym” potrzebującego pacjenta i pomożesz mu wygrać z chorobą! Będę szczęśliwa jeśli wiele osób zechce przyjść i się zarejestrować! – mówi mama Kacperka.


Rejestracja potencjalnych dawców:
Data: 27 kwietnia 2014 r. (niedziela)
Godziny: 10:00 – 16:00
Miejsce:
- Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Kielcach, ul. Artwińskiego 3
- Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie, ul. Chodźki 2
- Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie, ul. Żołnierska 18 A

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na przeprowadzeniu krótkiego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi i pobraniu wymazu ze śliny z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranego materiału zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Kontakt:
- Joanna Mejner-Olszewska - Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska,
joanna.mejner@dkms.pl, tel. 22 572 30 07.

Więcej o akcji na stronie DKMS
Data publikacji: 23-04-2014 o godz. 13:48:07, Temat: Cywilizacja

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,pomlz_kacperkowi_i_innym,13762,html