Nagroda dla Kubusia

Sukces kieleckiego Teatru Kubuś na II Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu. Jolanta Kęćko otrzymała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą w spektaklu "Pan Bam i ptak Agrafka".Jury pod przewodnictwem doktora Zenona Butkiewicza oceniło 9 spektakli i postanowiło jednogłośnie przyznać nagrodę aktorską za „najlepszą rolę kobiecą” Jolancie Kęćko za rolę Ptaka Agrafki w pantomimie dla dzieci „Pan Bam i ptak Agrafka” (reż. Bartłomiej Ostapczuk) na podstawie opowiadania Andrzeja Kuby Sielskiego.

To już druga nagroda aktorska za tę rolę dla aktorki Kubusia. Pierwszą Jolanta Kęćko zdobyła na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada" w Rzeszowie.

II Festiwal małych Prapremier w Wałbrzychu jest jedynym w Polsce, który prezentuje wyłącznie spektakle prapremierowe (dotychczas nieznanych tekstów bądź współczesnej dramaturgii) teatrów lalkowych, skierowane do publiczności dziecięco-młodzieżowej. Głównym założeniem Festiwalu jest otwarcie się na młodego widza poprzez prezentację najciekawszych spektakli, zainscenizowanych czytań nowej dramaturgii oraz warsztaty z pedagogami teatru i dramaturgiem. II edycja Festiwalu odbyła się w roku jubileuszu 70-lecia Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

To nie koniec festiwalowych przygód Kubusia w tym sezonie. Kolejne przystanki to: 8. edycja TZADIK POZNAŃ FESTIWAL w Poznaniu (24 września), X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Cieni w Schwäbisch Gmünd (13 października) oraz X Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek” w Warszawie (18 października).

grol

fot. Bartek Warzecha
Data publikacji: 21-09-2015 o godz. 21:52:55, Temat: Teatr

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,nagroda_dla_kubusia,13869,html