Liroy zmienił nazwisko

Piotr Marzec przeszedł do historii polskiego rapu. Polityk Piotr Liroy-Marzec wystartuje z pierwszego miejsca do Sejmu listy Komitetu Wyborczego Wyborców "Kukiz'15" w Świętokrzyskiem.- Od dawna planowałem taką zmianę nazwiska, bo przecież ludzie bardziej mnie kojarzą jako Liroya. Liroyem-Marcem jestem od szkoły podstawowej, teraz już oficjalnie - mówi portalowi kielce.gazeta.pl

- Mówię, co myślę i jeżeli się komuś nie podobam, to niech na mnie nie głosuje. Ch... mnie to obchodzi - deklaruje w innym wywiadzie, tym razem dla "Super Expressu". - Jest na co przeklinać. Mam rodzinę, na której mi zależy i kraj, w którym się k... źle dzieje.

Zameldowany w Kielcach raper i biznesmen od lat mieszka w Trójmieście. Urodził się 12 lipca 1971 roku w Busku-Zdroju. Na początku lat 90-tych przeprowadził się do Gdyni, by lata później osiąść z rodziną w Gdańsku. Był organizatorem imprez, animatorem kultury, współwłaścicielem salonu tatuażu, firmy odzieżowej i marki biżuterii. Jego twórczość nie stroniła od polityki, przykładem jest nagrany w 2011 roku utwór "Kampania", gdzie krytykuje ówczesne rządy. Liroy to autor największego sukcesu w historii polskiego hip hopu - słynny "Alboom" (1995) sprzedał się w 500 tysiącach egzemplarzy. W latach 80-tych zaczynał jako DJ.

grol
fot. www.facebook.com/LiroyPolska
Data publikacji: 22-09-2015 o godz. 12:51:45, Temat: Muzyka

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,liroy_zmienil_nazwisko,13871,html