Kielce w Gdańsku!

Podczas "Tygodnia z Hanochem Levinem", który odbędzie w dniach 15-18 kwietnia w gdańskim Teatrze Szekspirowskim zaprezentujemy spektakl kieleckiego teatru "Wszyscy chcą żyć" w reżyserii Dawida Żłobińskiego.W imprezie wezmą udział zespoły teatrów: kieleckiej sceny, częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza, Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie oraz Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Kielecki spektakl, jako jedyny został zaproszony do udziału w "Tygodniu..." jeszcze przed premierą!

Jerzy Limon, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego zapowiada: „cykl tematyczny, powstały na bazie sztuk Levina pojawia się wyjątkowo”.

Hanoch Levin to wybitny izraelski dramaturg, pisarz, reżyser i poeta o polskich korzeniach. Jego sztuki są wystawiane na wielu światowych scenach, w tym także polskich. "Wszyscy chcą żyć" w reżyserii Dawida Żłobińskiego to drugi spektakl na podstawie tekstu dramaturga zrealizowany w naszym Teatrze, po "Jakisiu i Pupcze" w reżyserii Piotra Szczerskiego (2014), przedstawienie zdobyło pięć nagród na XVIII Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie.

Spektakl zagramy 15 kwietnia o godz. 19.00.
Specjalnie z tej okazji kielecki Teatr stworzył pierwszy teaser spektaklu, który nietypowo i z lekkim przymrużeniem oka zaprasza na nadmorski pokaz. Grający główną rolę w spektaklu Krzysztof Grabowski próbuje zaprosić do Gdańska, ale… coś mu w tym przeszkadza. Co? Trzeba zobaczyć! Zwłaszcza, że wideo trwa zaledwie… minutę i 17 sekund - Trailer

Więcej informacji o sztuce na stronie teatru.

Gdańscy widzowie również mogą brać udział w ogólnopolskim konkursie Teatru, w którym – przypomnijmy – do wygrania jest m. in.… trumna. Więcej o konkursie na stronie teatru/konkursy.

Zachęcamy wszystkich miłośników kieleckiej sceny do zaangażowania się w wydarzenie pod hasłem: "Pomóż Pomorzu zobaczyć ten spektakl Levina". Masz znajomych na Pomorzu? Przekaż informacje! Więcej szczegółów na fanpejdżu Teatru.

Paulina Drozdowska PR Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach foto: Krzysztof Bieliński


Data publikacji: 06-04-2016 o godz. 20:27:33, Temat: Teatr

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,kielce_w_gdansku,13913,html