''Samotność pól bawełnianych'' na Open'erze

29,30 czerwca oraz 1, 2 lipca to daty pokazów "Samotności pól bawełnianych" Bernarda-Marie Koltèsa w reżyserii Radosława Rychcika na Open'er Festival 2016!Spektakl jest pierwszym w historii naszego Teatru, który zagramy na Open'erze - jednym z największych festiwali muzycznych w Europie.
Koordynatorem programu "Teatr na Open'erze" jest warszawski Teatr Nowy. Na gdyńskim festiwalu są pokazywane najważniejsze polskie spektakle danego sezonu.
"Samotność..." miała premierę w 2009 roku. W tym sezonie przygotowano nową odsłonę przedstawienia na dużej scenie.

Wyjątkowe i długo oczekiwane przez Widzów wznowienie słynnego spektaklu, przedstawiającego transakcyjny wymiar stosunków międzyludzkich. Opowiada o spotkaniu dwóch mężczyzn w ciemnym zaułku, na obrzeżach miasta. Diler i Klient zaczynają ubijać jakiś podejrzany, może nawet, nielegalny biznes. Widz musi domyślić się, co jest przedmiotem dealu, przeradzającego się w transowy, pojedynek na miny, słowa, pozy, szantaże. Powiedz mi, czego chcesz, a ja ci to sprzedam. Powiedz mi, co masz, a ja powiem ci, czego chcę. Dealer nie powie nigdy, co proponuje, ale być może dlatego, że sam jest w potrzebie. Klient cały czas będzie wymagał, by odkryto, czego żąda, ale być może dlatego, że nie umie już o nic poprosić. Poetyckim dialogom Bernarda-Marie Koltèsa towarzyszy cały czas ultra mocna, grana na żywo muzyka i emocje, wymagające od aktorów niebotycznej sprawności fizycznej. To także opowieść o dialogu zdeformowanym i niefortunnym, który nie prowadzi do porozumienia. O nieustannym dążeniu do bliskości i spotkania, które – czy jest jeszcze możliwe?

"Samotność pól bawełnianych" to połączenie teatru, performansu i koncertu z udziałem grającego na żywo zespołu The Natural Born Chillers. Legendarny już przykład nowej estetyki teatru, której trzeba koniecznie doświadczyć!


fot. Krzysztof Bieliński


Data publikacji: 24-06-2016 o godz. 17:45:48, Temat: Teatr

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,samotnosc_pol_bawelnianych_na_openerze,13925,html