Międzykulturowy Samsonów

1 lipca 2016 r. rusza kolejna edycja Międzykulturowego Kina Letniego w ruinach Huty “Józef” w Samsonowie. W tym roku organizatorowi, Fundacji Alter Edu, udało się nawiązać współpracę z Węgierskim Instytutem Kultury im. Belassiego, Instytutem Yunus Emre – Centrum Kultury Tureckiej oraz Ambasadą Brazylii.Wynikiem tej współpracy są 3 bezpłatne projekcje filmowe, na które Fundacja Alter Edu zaprasza w lipcu i sierpniu nie tylko mieszkańców Samsonowa oraz pozostałych miejscowości w Gminie Zagnańsk, lecz także miłośników dobrego kina z Kielc.

Celem organizowanego już po raz drugi Międzykulturowego Kina Letniego w Samsonowie jest nie tylko edukacja filmowa, lecz także integracja okolicznych mieszkańców. Wystarczy zabrać ze sobą wygodne siedzisko lub koc, żeby w dobrym towarzystwie obejrzeć znakomity film.

W tym roku Fundacja Alter Edu proponuje następujące tytuły:
- “Kontrolerzy”, Węgry, 2003, reż. Nimród Antal (01.07, godz. 21.30),
- "Miłość to dzieło przypadku", Turcja, 2011, reż. Ömer Faruk Sorak (29.07, godz. 21.00)
- "Miasto Boga", Brazylia, 2002, reż. Fernando Meirelles (19.08, godz. 20.30).

Międzykulturowe Kino Letnie w Samsonowie to przykład inicjatywy społecznej, która nie wymaga wielkich środków finansowych, a jedynie odrobinę pasji oraz wiary w to, że każdy z nas ma ogromny potencjał, który może wykorzystać do tego, aby zorganizować dowolne wydarzenie integrujące środowisko lokalne. Między innymi właśnie do tego zachęca Fundacja Alter Edu – do bycia bliżej siebie nawzajem.

Wstęp wolny - zapraszamy!

Fundacja Alter Edu


Data publikacji: 28-06-2016 o godz. 20:31:18, Temat: Kino

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,miedzykulturowy_samsonow,13926,html