EDD 2016: tajemnice Teatru Żeromskiego

„Gdzie duch spotyka się z przestrzenią” – tak brzmi hasło przewodnie tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa.W naszym Teatrze będziemy je obchodzić w sposób szczególnie atrakcyjny dla widzów: zapraszamy na wycieczkę fotograficzną po zabytkowym teatrze, połączoną z unikatową sesją fotograficzną na tle wnętrz 137- letniego budynku i z teatralnymi rekwizytami. Spotykamy się w niedzielę, 11 września, o godz. 14 przed Teatrem.
Daj się oprowadzić aktorom po teatrze, wejdź tam, gdzie nie wolno (w towarzystwie ulubionego aktora), sfotografuj teatr od środka – aktorzy zapraszają.
Zrób sobie selfie w garderobie, wstaw na instagrama zdjęcie z rekwizytorni z zagadkowym elementem scenografii, tweetnij z kostiumerii pełnej dziwnych ubrań, a na fejsiku pochwal się, że byłeś za sceną! Po niedostępnych na co dzień przestrzeniach teatru oprowadzać będą widzów znani i lubiani aktorzy Żeromskiego: Ewelina Gronowska, Beata Pszeniczna, Marcin Brykczyński, Łukasz Pruchniewicz, Dawid Żłobiński.

Na tę niezwykła wycieczkę zapraszamy osoby, które lubią fotografować i być fotografowane – amatorów (wystarczy aparat w telefonie komórkowym) oraz profesjonalistów (część znakomitych teatralnych wnętrz uwieczniła niedawno Klaudyna Schubert w ramach sesji zdjęciowej do „Szalbierza”).Najlepsze fotografie zostaną zaprezentowane na wirtualnej wystawie w mediach społecznościowych Teatru (teatr ma facebook, instagram, twitter).

To wyjątkowa okazja do zajrzenia w miejsca niedostępne na co dzień, otrzymania ciekawych, pomysłowych zdjęć, poznania tajemnic teatru, stania się częścią jego historii (dokumentacja wyglądu wnętrz przed ich wyremontowaniem).
W 2018 roku budynek przejdzie generalny remont i część miejsc, które obejrzą widzowie zostanie już tylko w ich wspomnieniach i na zdjęciach.

11 września, niedziela, godzina 14, spotkanie przed budynkiem teatru. Zapraszamy! Konieczna wcześniejsza rezerwacja – do soboty, godz. 14.00: kreatywny@teatrzeromskiego.pl
W tytule maila: wycieczka fotograficzna, w treści: imię i nazwisko uczestnika, telefon kontaktowy.

Teatr im. S. Żeromskiego foto: K. Schubert


Data publikacji: 08-09-2016 o godz. 21:06:02, Temat: Teatr

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,edd_2016_tajemnice_teatru_zeromskiego,13930,html