Uniwersytet Świętokrzyski - projekt gotowy, AŚ jeszcze nie

Kończą się już prace przy projekcie uchwały w sprawie powołania uniwersytetu w Kielcach - w sprawę zaangażował się Krzysztof Janik, przewodniczący SLD - wczoraj o projekcie rozmawiali w Warszawie świętokrzyscy parlamentarzyści i przedstawiciele samorządu województwa.Inicjatorem spotkania był Jerzy Jaskiernia (SLD). Gościem pochodzący z Kielc Krzysztof Janik, przewodniczący SLD. - Projekt będzie gotowy już 3 listopada, chcemy żeby 5 listopada trafił do laski marszałkowskiej - informuje Franciszek Wołodźko, marszałek województwa.

Świętokrzyscy parlamentarzyści zbierają już potrzebne podpisy. - Wystarczy 15, ale myślę, że uda się zebrać 200-250 - mówi marszałek. Oprócz parlamentarzystów SLD, pod projektem mają się podpisać również posłowie z PSL, PiS i PO.

Aby w Kielcach powstał uniwersytet, Akademia Świętokrzyska musi spełnić kilka niezbędnych warunków, m.in. otrzymać prawo doktoryzowania na czterech kierunkach i habilitacji na jednym. - Zdajemy sobie sprawę, że w dniu złożenia projektu AŚ nie będzie spełniała tych warunków, ale trzy wnioski o doktoryzowanie są już na ukończeniu, dlatego jesteśmy dobrej myśli - mówi marszałek.

pio Gazeta Wyborcza


Data publikacji: 22-10-2004 o godz. 10:00:00, Temat: Kielce

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,uniwersytet_swietokrzyski_projekt_gotowy_as_jeszcze_nie,3003,html