Co się dzieje z hip hopem

Zastanawiam się czy ten Hip hop, który kilka lat temu bulwersował moją matkę, w którym przeklęństwa powtarzały się co chwila, już nie bawi nikogo czy po prostu nowe treści i słabej jakości muzyka, lepiej się sprzedają. Czy teraz wszystkim musi rządzić KASA?Wielu z nas słucha już hip hopu i zastanawiamy się co raperzy mają nam do przekazania, lub co chcą wyrazić w swoich tekstach. Dla mnie jednak tekst jest na drugim planie. W muzyce zauważam jakość podkładu. Polscy raperzy i sqady dawno już zapomnieli chyba na czym polega dobry hip hop, zaczynają z tego robić disco polo.

Teksty coraz częściej staja się nudne i opowiadają o życiu rapera albo o jego blokowisku. Muzyka najczęściej jest mieszanką - żeby nie powiedzieć plagiatu - stylu francuskiego i afro-amerykańskiego. Warto jednak podkreślić, że wykonawcy typu : MEZO, ONAR, 3WYMIAR ...itp. zyskali bardzo duże grono słuchaczy i wielu naśladowców, ale czy ich utwory będzie ktoś pamiętał za 2, 3 lata - myślę ze nie. Może bawić niektórych fakt, że polski hip hop upadł na kolana po zejściu ze sceny Liroya czy K44, ale to fakt. Przecież wszyscy po części znają teksty K44 - "+ i -'', czy Liroya - ''scyzoryk''.

Kiedy zaczynałem słuchać hip hopu było to cos odmiennego, miało swój styl, własne reguły, a teraz ;(... Irytujące jest tez podejście raperów do słuchaczy, wolą nadawać teksty dla wszystkich a nie dla fanów, którzy naprawdę się znają nanim znają. Liczą się tylko pieniądze i sława, ale cóż jaki kraj tacy raperzy... Teraz stosunek zespołów Hip hopowych do innych odłamów muzyki jest 5:1. Czy te zespoły zaistniały w historii Rapu?? - myślę, że nie. ;] Nie wspominam że polscy artyści, patrząc przez pryzmat sławy zapominają kim naprawdę są i co robią.

Strasznie mnie zbulwersował PEZET/NOON - Seniorita, miał to być kawałek podziemia dla ludzi którzy powinni to usłyszeć a nie dla tych co chcieli, ale plan się zmienił chyba ze względu na kasę. Osobiście słucham francuskich produkcji. Choć nie rozumiem tekstów już sam Bit pokazuje co chciał przekazać wykonawca. Polecam posłuchać: MC Solaar, O.N.Y.X czy TTC...

Mam nadzieje że ktoś w końcu zatęskni za starym dobrym rapem.
Florek__18
Data publikacji: 24-04-2005 o godz. 12:00:00, Temat: Muzyka

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,co_się_dzieje_z_hip_hopem,4554,html