Kielce na starej fotografii

Wielką wystawę zdjęć z domowych archiwów byłych i obecnych mieszańców Kielc organizuje Okręg Świętokrzyski Związku Polskich Artystów Fotografików, pod honorowym patronatem prezydenta miasta.W posiadaniu kielczan znajduje się bardzo dużo fotografii, na których zapisana jest codzienność i chwile uroczyste, praca i świętowanie. Trwają na nich dawne zakątki i ludzie, których już nie ma, przewijają się ważne wydarzenia. Zdjęcia rodzinne, pamiątkowe ze szkoły czy wycieczki za miasto z zakładu pracy, zawodów sportowych czy szkolnej uroczystości. Widoki ulicy Małej i Dużej - wszystkie są dziś cennym świadectwem minionego czasu.

Ciekawe fotografie z rodzinnych albumów udostępniło już kilkudziesięciu kielczan. Najwięcej zdjęć przedstawia kieleckich rzemieślników. Ostatnio bardzo interesujące fotografie swojego pradziadka Tadeusza Karwowskiego, naczelnika Urzędu Skarbowego, wypożyczył na wystawę Mirosław Ostrowski. Wśród zdjęć jest też wspólna fotografia wszystkich pracowników urzędu, tym cenniejsza, że z autografami.

Organizatorzy wystawy zwracają się też do rodzin kieleckich lekarzy, aptekarzy i członków palestry - przypomnijcie swoich przodków na wspólnym fotograficznym portrecie dawnych Kielc - tym cenniejszym, że będzie się on składał z oryginalnych fotografii. Organizatorzy wystawy zapewniają, że zdjęcia będą traktowane z wielką pieczołowitością, a po ekspozycji zostaną zwrócone właścicielom.

Zdjęcia będą zbierane jeszcze do końca roku. Najciekawsze znajdą się w albumie, który zostanie wydany po wystawie. Będzie to dokument i pamiątka dla przyszłych pokoleń.


Czekają na zdjęcia

Każdy, kto chciałby udostępnić zdjęcia z rodzinnych albumów, może kontaktować się z organizatorami: Januszem Buczkowskim - komisarzem wystawy, tel. 34-529-40 lub 602-191-903, Waldemarem Kseniem - sekretarzem wystawy, tel. 331-01-45 lub 888-871-838. Informacji udziela także Galeria Fotografii przy ul. Planty, tel. 344-76-36 oraz Kodak Professional Foto, ul. Sienkiewicza 66.

Słowo


Data publikacji: 28-10-2005 o godz. 13:00:00, Temat: Fotografia

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,kielce_na_starej_fotografii,5958,html