Unia zainwestuje w Targi Kielce?

Jest szansa na duże pieniądze dla Kielc - a konkretnie - dla Targów Kielce, które w Warszawie prezentowały swój projekt rozbudowy ośrodka. W sfinansowaniu inwestycji miałyby pomóc środki z Unii Europejskiej.Targi Kielce są jedyną firmą z województwa świętokrzyskiego, która została poproszona o zaprezentowanie swojego projektu w Ministerstwie Gospodarki i Pracy w Warszawie. W ramach programu Spójność Terytorialna i Konkurencyjność Regionów Targi Kielce mają szansę na otrzymanie z Unii Europejskiej blisko 25 mln euro, czyli około 100 mln zł. Środki te mają zostać przeznaczone na modernizację i rozbudowę infrastruktury Targów, które chcą wzmocnić swoją pozycję międzynarodowego ośrodka kongresowo-wystawienniczego.

O tym, jak duży może to być zastrzyk gotówki, świadczy choćby porównanie z wysokością ubiegłorocznego zysku Targów Kielce - około 5 mln zł. Przypomnijmy, że decyzją głównego udziałowca firmy - Międzynarodowych Targów Poznańskich - pieniądze te w całości zostały podzielone między udziałowców, a nie zainwestowane w rozwój spółki.

- To ogromna szansa nie tylko dla nas, ale i całego regionu - komentuje możliwość otrzymania dofinansowania z UE prezes Targów Kielce, Tomasz Raczyński. - Rozwój naszego ośrodka zmieniłby obraz całego województwa, a Kielce zyskałyby kolejny atut w staraniach o uzyskanie statusu metropolii.

Celem programu "Spójność Terytorialna i Konkurencyjność Regionów" jest między innymi rozwijanie konkurencyjności obszarów o największym potencjale społeczno-gospodarczym. Program został skierowany do trzech potencjalnych obszarów metropolitarnych Polski wschodniej (Lublin, Białystok i Rzeszów) oraz do rozwijających się wschodnich ośrodków miejskich, do których zaliczono Olsztyn i Kielce.

Słowo


Data publikacji: 07-11-2005 o godz. 09:00:00, Temat: Targi

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,_unia_zainwestuje_w_targi_kielce,6001,html