Weronika postanowiła umrzeć

Żyjemy w dość zabieganym i monotonnym świecie - nikt nie martwi sie o to co będzie jutro, bo każdy wie co go czeka. Szkoła, praca, dom. Każdego dnia marnujemy swój czas nie zdając sobie nawet sprawy jak dla innych może być cenny.Czy ktoś z was pomyślał kiedyś wstając rano, że to jest jego ostatni dzień życia? Wątpię. Co byśmy w ogóle zrobili, gdybyśmy dostali pewną wiadomość, że jutro nasze życie się skończy. Nie będzie nas na świecie. Jak wykorzystamy ten czas? Będziemy starać się wykorzystać każdą chwile jak najlepiej, czy poprostu zaszyjemy sie w domu i będziemy ze zmartwieniem wyczczekiwać tej godziny "zero"?

Książka Paulo Coelho "Weronika postanowiła umrzeć" to opowieść o pewnej kobiecie która prowadziła dość monotonny tryb życia. Nigdy nie robiła to czego pragnęła. Zawód który wybrała nie był jej samodzielnym wyborem. Przytłoczona swoim życiem i brakiem perspektyw postanowiła popełnić samobójstwo. Po nieudanej próbie budzi się w szpitalu psychiatrycznym. Lekarz ma dla niej wstrząsającą wiadomość, ma umrzeć w ciągu paru dni. Jak potoczyły się dalsze losy bohaterki? Weronika zaczyna żyć tak jak chce, ze świadomością że to życie niedługo się skończy...

Książkę czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Jest pełna zaskakujących momentów i daję mówi nam jak powinniśmy żyć. Autor chce pokazać, że nie powinniśmy się bać pokazać naszego prawdziwego oblicza przed innymi. Jeżeli chcemy by nasze życie było właśnie takie o jakim marzymy i żebyśmy byli z niego zadowoleni nie powinniśmy ukryrywać własnego ja. Życie może być piękne, trzeba podążać zgodnie ze sobą, jednak nie tracąc przy tym do końca poczucia zdrowego rozsądku. Szaleństwo polega na umiejętności nie dania się sklasyfikowania.

Książka po mistrzowsku ukazuje nam w łatwy do przyswojenia sposób właśnie to, co cenne, ulotne. Coelho kolejny raz zasłużył na tytuł nauczyciela, albowiem natura ludzka jest bardzo złożona i czasem mamy prawo błądzić. Książka zmusza do refleksji nad sensem naszego życia i wyciąga z nas wszystkie emocje. Jest prawdziwym złodziejem czasu.
Polecam ją naprawde każdemu.
Data publikacji: 30-12-2005 o godz. 08:00:00, Temat: Literatura

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,weronika_postanowila_umrzec,6326,html