Świętokrzyskie kusi w Berlinie

Świętokrzyskie na największych targach turystycznych na świecie - nasza oferta w Berlinie jest bardzo kusząca - mówi Jacek Kowalczyk, członek zarządu województwa.170 tys. odwiedzających, 25 potężnych hal wystawienniczych, kilka tysięcy stoisk z całego świata - tak wyglądają berlińskie targi ITB, w tym roku obchodząca 40-lecie impreza - w tej kategorii numer jeden na świecie.

Tak naprawdę targi rozpoczęły się w środę, choć uroczyste otwarcie nastąpiło dwa dni temu w głównej hali ICC, gdzie niedawno zakończył się berliński festiwal filmowy. Gwiazdami wieczoru byli Grecy - w tym roku są gospodarzami ITB - na czele z Heleną Paparizou, zwyciężczynią ubiegłorocznego konkursu Eurowizji. Uroczysty wieczór zakończył bankiet na 6 tys. osób.

Wczoraj - w pierwszym, przeznaczonym dla branży dniu targów - ruszyła wielka machina wystawiennicza. Ale każde stoisko szykuje się na dzisiejsze spotkanie z publicznością. W stolicy Niemiec nasze województwo prezentuje się wspólnie z łódzkim. Atrakcje Kielc i okolic, Święty Krzyż oraz uzdrowiskowe walory Buska Zdroju i Solca Zdroju to głównie jest reklamowane na stoisku świętokrzyskim.

Na obchody milenium osobiście zaprasza ojciec Karol Lipiński, ekonom klasztoru misjonarzy oblatów na Świętym Krzyżu. Świętokrzysko-łódzkie stoisko z pewnością cieszyło się będzie dużym zainteresowaniem - oprócz wszechobecnych prezentacji czeka tu bowiem na odwiedzających wiele regionalnych przysmaków. A to zawsze kusi ludzi.

Właśnie z myślą o turystach nasza ekipa przygotowała szereg atrakcji, które mają zatrzymać odwiedzających w polskiej strefie - spektakl Kieleckiego Teatru Tańca z udziałem Justyny Steczkowskiej, występy zespołu Trzpioty, prezentacja zabiegów leczniczych buskich sanatoriów czy degustacja buskowianki.

- Nasza oferta, zabiegów leczniczych, zwłaszcza dla Niemców jest bardzo atrakcyjna cenowo - mówi Jacek Kowalczyk, członek zarządu województwa, który na targach ITB bywa od lat.

Pisząc o kulinariach, nie można nie wspomnieć Klubu Polskiego, w którym każdy z tysięcy wystawców może za darmo spróbować tego, co najlepsze w naszej kuchni. A do Berlina, głównie z Łodzi, przywieziono 5 ton żywności, a przysmaki przygotowuje kilku kucharzy.

Targi potrwają do niedzieli. Przez te kilka dni świętokrzyskie stoisko odwiedzi kilkadziesiąt tysięcy osób. Ile z nich wkrótce odwiedzi nasz region?

Gazeta Wyborcza


Data publikacji: 10-03-2006 o godz. 14:00:00, Temat: Targi

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,swietokrzyskie_kusi_w_berlinie,6917,html