Zakończyła się budowa szlaku spacerowego na tarasach widokowych u stóp Karczówki. Miasto uporządkowało zieleń, pojawiły się estetyczne ławeczki. Teren położony po obu stronach ulicy Karczówkowskiej (od ul. Jagiellońskiej do Podklasztornej) od lat stał zaniedbany. ">

Nowym szlakiem na Karczówkę

Zakończyła się budowa szlaku spacerowego na tarasach widokowych u stóp Karczówki. Miasto uporządkowało zieleń, pojawiły się estetyczne ławeczki. Teren położony po obu stronach ulicy Karczówkowskiej (od ul. Jagiellońskiej do Podklasztornej) od lat stał zaniedbany.Część po lewej stronie Karczówkowskiej stanowią działki przygotowane pod usługi o charakterze sportowym i turystycznym. Po drugiej stronie powstał właśnie park z alejkami spacerowymi na uformowanych wcześniej trzech tarasach widokowych. - Za kilka dni nastąpi odbiór tej inwestycji - zapowiada Czesław Gruszewski, dyrektor Wydziału Inżynierii i Strategii Miasta UM. Szlak spacerowy zaczyna się przy skrzyżowaniu Karczówkowskiej z Jagiellońską, niedaleko kapliczki. Wzdłuż alejek stanęły ławeczki oraz kosze na śmieci. Posadzono też nowe drzewa i krzewy.

- Mamy również projekt stylowego oświetlenia, tak aby można było spacerować tam również po zmroku - dodaje dyrektor Gruszewski. Chciałby on, aby latarnie stanęły tam w przyszłym roku. Ale czy tak się stanie, zależy od radnych, którzy będą uchwalać budżet miasta. W planach jest również zagospodarowanie terenu wzdłuż ulicy Bernardyńskiej, m.in. budowa schodów na tarasy oraz parkingu dla samochodów osobowych i autokarów.


mba Gazeta Wyborcza


Data publikacji: 01-12-2003 o godz. 23:30:54, Temat:

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,nowym_szlakiem_na_karczowke,706,html