Kolejna stacja benzynowa

Fiński koncern Fortum Oy chce wybudować na ulicy Manifestu Lipcowego stację benzynową. Ma być całkowicie zautomatyzowana, ale Fortum nie potrafi zaprojektować wyjazdu.O ulicy Manifestu Lipcowego już dzisiaj kierowcy i drogowcy zgodnie mówią, że to "aleja benzynowa" na kilkusetmetrowym odcinku stoją aż trzy duże stacje paliw.

Kolejną chce wybudować koncern Fortum Polska. Ma to być automatyczna stacja Neste A24 bez obsługi, gdzie klienci płacą kartą za zatankowane paliwo.

Do Miejskiego Zarządu Dróg wpłynął już dokument w tej sprawie. - Fortum Polska przedstawił projekt z czterema różnymi wyjazdami na ulicę Manifestu. Poproszono nas o wybranie najlepszego rozwiązania - mówi Piotr Wójcik, dyrektor MZD

Niestety, żadne z rozwiązań ich nie zachwyciło, a taka inwestycja na pewno utrudni przejazd przez ulice Manifestu Lipcowego i Sandomierską. - Jest tam bardzo duży ruch, a stacja, nawet automatyczna, dodatkowo wszystko skomplikuje. Dlatego prawdopodobnie poczekamy na propozycje innego wyjazdu - mówi Wójcik.

Fortum Polska jest częścią nordyckiego koncernu Fortum Oy z siedzibą w Helsinkach. Przed 2000 rokiem była znana jako Neste Oil Polska, która jako pierwsza w naszym kraju zaczęła sprzedawać benzynę na automatycznych stacjach pod nazwą Neste A24.

marc Gazeta Wyborcza


Data publikacji: 12-12-2003 o godz. 10:39:03, Temat:

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,kolejna_stacja_benzynowa,763,html