Kugiel najlepszy na święta

Potrawa z mięsa i ziemniaków autorstwa Radosława Chwaścińskiego z Radoszyc wygrała zorganizowany przez wojewodę Grzegorza Banasia konkurs "Świętokrzyska potrawa świąteczna".- Nie znałem takiego przepisu na kugiel. Na pewno będę z niego korzystał - stwierdził Robert Sowa, szef kuchni w warszawskim hotelu Jan III Sobieski, przewodniczący jury. - Nie sądziłam, że połączenie tartych ziemniaków z żeberkami, golonką oraz mlekiem może dać tak znakomity efekt - Alina Janusz, redaktor naczelna "Gazety Wyborczej" w Kielcach, członkini komisji konkursowej, także nie kryła zachwytu.

Drugie miejsce zajęły zawijasy kapuściane (słodka kapusta nadziewana mięsnym farszem i polędwicą) według przepisu Jolanty Jurys z gminy Sadowie, a trzecie - gęś nadziewana jabłkiem podawana z surówką z czerwonej kapusty autorstwa Jolanty Gach z gminy Koprzywnica. - Wybór był trudny. O zwycięstwie zdecydował nie tylko smak, ale i ogólna prezentacja dania - dodał Robert Sowa.

O laur starało się 12 powiatów z całego województwa. Zwycięzca otrzymał 5 tys. zł, a kolejne miejsca 2 i 1,5 tys. zł. Przyznano także wiele nagród rzeczowych. Jedną z nich otrzymał wojewoda świętokrzyski - Robert Sowa wręczył Grzegorzowi Banasiowi książkę kucharską swojego autorstwa.

afel, Gazeta.pl


Data publikacji: 22-12-2006 o godz. 14:00:00, Temat: Kuchnia

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,kugiel_najlepszy_na_swieta,8712,html