Matrix Reloader

Neo nauczył się lepiej kontrolować swoje nadzwyczajne umiejętności, a wokół Zionu zamyka się pierścień Armii Maszyn. Jedynie godziny dzielą ostatnią enklawę ludzi na Ziemi przed losem, jaki zgotuje im armia 250000 Strażników, zaprogramowanych na zniszczenie ludzkości. Mimo to mieszkańcy miasta, natchnieni wiarą Morfeusza w Wybranego, który wypełni Przepowiednię Wyroczni i zakończy wojnę z Maszynami, wszystkie swoje nadzieje i oczekiwania pokładają w Neo. On sam szuka rozwiązania, nękają go niepokojące wizje... #Zapraszamy wszystkich zaglądających na Wici na nocny przedpremierowy seans filmu Matrix Reloader w kinie Romantica w nocy z czwartku na piątek (22/23 maja)...#REWOLUCJA ZWANA MATRIX

Cztery lata temu bracia Larry i Andy Wachowscy zrewolucjonizowali kino akcji filmem "Matrix". NEWSWEEK określił rok 2003 mianem "Roku Matrixa" - z powodu dwóch kolejnych filmów, pierwszej gry komputerowej Matrix i płyty DVD, dzięki której fani poznają wiele tajemnic tego świata.
W lutym 2001 roku wynajęto ekipę budowlaną, której zadaniem było wybudowanie pięciokilometrowego odcinka autostrady, wiernie odtwarzającej wygląd prawdziwej drogi, z jej znakami, pasami, rampami i przejazdami. Autostradę wybudowano w starej bazie marynarki wojennej USA, w Alameda, w stanie Kalifornia. Właśnie w tym miejscu stworzona zostanie nowa jakość w dziedzinie efektów specjalnych i kina akcji. Jakość, która będzie wyznaczać trendy na wiele nadchodzących lat. Ten fragment autostrady jest sceną dla tego, co Newsweek opisał jako - najlepiej odtworzony, genialnie sfilmowany pościg samochodowy, jaki kiedykolwiek pojawił się na ekranie. - Podobnie jak wszystko w dwóch najbardziej oczekiwanych filmach roku 2003, pościg ten nie mógł odbyć się nigdzie poza Matrixem.
Nigdy wcześniej w historii kina nie sfilmowano z udziałem prawdziwych aktorów i kaskaderów tak szaleńczego pościgu, podczas którego zobaczymy dziesiątki rozbitych pojazdów, ryzykowne walki kung fu we wnętrzach pędzących samochodów, a także wrogów, którzy mogą znaleźć się za kierownicą każdego pojazdu na drodze. Dla Larry'ego i Andy'ego Wachowskich to tylko jeden ze składników wizji, jaka tkwi w ich głowach. Wizji, która na nowo określi definicję kina akcji, wyzwoli adrenalinę buzującą w żyłach widzów, a jednocześnie pozbawi ich tchu zapierającymi dech w piersiach efektami specjalnymi. Wizji, która obejmuje i gry komputerowe, i kino domowe. Wizji, dzięki której rok 2003 to "Rok Matrixa".
To będzie doskonały rok dla fanów, od pięciu lat czekających na powrót do świata Matrixa. 15 maja na ekrany kin w USA i w kilku innych krajach wejdzie film "Matrix Reaktywacja". Tego samego dnia gracze komputerowi na całym świecie będą mogli osobiście wejść w świat widziany dotychczas tylko w filmie. Na rynku pojawi się pierwsza gra osadzona w uniwersum Matrixa, "Enter the Matrix". Latem ukaże się płyta DVD, na której umieszczony zostanie zbiór animowanych filmów, przedstawiających rozmaite aspekty świata, stworzonego przez braci Wachowski. Płyta, nosząca tytuł "Animatrix", znajdzie się w sprzedaży na całym świecie już w czerwcu. "Matrix Rewolucje", końcowy film trylogii, przynoszący rozwiązanie wielu zagadek z poprzednich dwóch części, wejdzie na ekrany w zaledwie sześć miesięcy po premierze "Reaktywacji", w listopadzie 2003 roku.

Na czym polega jego fenomen ??
W roku 1999 bracia Larry i Andy Wachowscy, scenarzyści i reżyserzy, których jedynym poprzednim dziełem kinowym był film noir "Bound", pojawili się nagle z obrazem, który zrewolucjonizował kino akcji, wzniósł ten gatunek na wyżyny i nadał nowy styl wielu elementom - od choreografii scen walki, poprzez efekty wizualne, aż do filmowej mody. Widzowie, podobnie jak bohater filmu Neo (Keanu Reeves), który musiał wyzwolić swój umysł by dostrzec prawdę, wiedzieli, że po raz pierwszy oglądają nowy, wspaniały świat. Świat Matrixa, komputerowej symulacji stworzonej przez maszyny, by zniewolić ludzi. Neo, obudzony z trwającego całe dotychczasowe życie snu, odkrywa, że jest mesjanistyczną postacią, znaną jako Wybraniec, i że jego przeznaczeniem jest uratowanie świata.
"Matrix" przyniósł dochód w wysokości 171 milionów USD w Stanach Zjednoczonych i 209 milionów dolarów za granicą. Film, wydany na płycie DVD, wtedy stosunkowo nowym nośniku, jako pierwszy w historii sprzedał się w nakładzie miliona kopii. Przez lata, jakie upłynęły od pojawienia się filmu, legiony fanów zbadały DVD i witrynę internetową, whatisthematrix.com, w poszukiwaniu kolejnych znaczeń wszystkich szczegółów fabuły, z niecierpliwością oczekując na czas, kiedy ponownie dane im będzie wejść w świat Matrixa.
Ten czas w końcu nadszedł.
Po latach dokładnego planowania, wymyślania i przygotowań, bracia Wachowscy przedstawią w maju nową odsłonę Matrixa: "Matrix Reaktywacja", w którym wystąpią bohaterowie ocaleni z pierwszego filmu. Sześć miesięcy później, na początku listopada, na ekrany kin wejdzie "Matrix Rewolucje". - Nasi fani nie darowaliby nam, gdyby musieli czekać jeszcze dłużej - powiedział producent Joel Silver w wywiadzie dla Newsweeka. - Reaktywacja kończy się, jak sami zobaczycie, w samym środku akcji.
Po siedmiu tygodniach spędzonych na planie wybudowanym w bazie Alameda i dodatkowych planach w północnej Kalifornii, cała ekipa przeniosła się do Australii, gdzie równocześnie, w ciągu 270 dni maratonu zdjęciowego, kręcono oba filmy. Cała produkcja była objęta tak ścisłą tajemnicą, że nawet gwiazdy obu filmów obejrzały po zakończeniu zdjęć zaledwie urywki. Ten sposób tworzenia filmu wymagał nie tylko dalekosiężnej wizji, lecz także dokładnego planowania i koordynowania działań osób odpowiedzialnych za filmowanie scen z udziałem prawdziwych aktorów i ekipy zajmującej się efektami specjalnymi.

Data publikacji: 17-05-2003 o godz. 00:00:00, Temat: Kino

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,matrix_reloader,98,html