Atrakcje AIR SHOW 2007

Największa impreza branży lotniczej w Polsce, jaką są Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW w Radomiu, odbędzie się 1-2 września 2007 r.. Współorganizator tego wydarzenia, jakim są Targi Kielce, zapowiada wyjątkowo dużo atrakcji.Radomski AIR SHOW łączy w sobie pokazy w powietrzu lotnictwa wojskowego i cywilnego. Mają one na celu popularyzację tematyki lotniczej oraz obronnej poprzez demonstrowanie umiejętności pilotów i możliwości konstrukcji lotniczych wykorzystywanych w lotnictwie wojskowym oraz cywilnym w kraju i za granicą.

W swej czternastoletniej historii AIR SHOW ewoluowało, by stać się wydarzeniem o międzynarodowym zasięgu. W każdej edycji pokazów biorą udział piloci z kilkunastu krajów, zespoły akrobacyjne, mistrzowie świata i Europy. W tym roku Dowództwo Sił Powietrznych wystosowało zaproszenia do 25 krajów. AIR SHOW to nie tylko pokazy lotnicze czy prezentacja osiągnięć techniki i technologii lotniczej, ale również konferencje popularnonaukowe, spotkania weteranów lotnictwa, jak i najważniejszych osób w z polityki, biznesu oraz wojska.

Podczas pokazów będzie można podziwiać w powietrzu sprzęt bojowy i cywilny, indywidualne i grupowe skoki spadochronowe, występy lotniczych zespołów akrobacyjnych oraz prezentacje możliwości zdalnie sterowanych modeli latających. Na Wystawie Przemysłu Lotniczego producenci i firmy działające na rzecz lotnictwa, zaprezentują swoje osiągnięcia, nowoczesne rozwiązania techniczne oraz nowości. Można będzie obejrzeć samoloty, śmigłowce, szybowce, motoszybowce, balony oraz paralotnie.

Organizatorami pokazów i wystawy są: Dowództwo Sił Powietrznych, Targi Kielce, Urząd Miasta Radom, Agencja Mienia Wojskowego oraz Aeroklub Polski.

Po ile bilety?

1. bilet normalny - 20 zł
2. dla dzieci do lat 10 - wstęp bezpłatny
3. dla dzieci i młodzieży uczącej się do lat 18 (z legitymacją) - bilet ulgowy - 10 zł
4. dla osób niepełnosprawnych (z legitymacją) - bilet ulgowy - 10 zł
5. dla żołnierzy służby zasadniczej (z książeczką wojskową) - bilet ulgowy - 10 zł
6. dla emerytów i rencistów (z legitymacją) - bilet ulgowy - 10 zł.

Jarosław Panek Echo Dnia


Data publikacji: 15-08-2007 o godz. 13:00:00, Temat: Targi

Artykuł pochodzi z serwisu Wici.Info http://www.wici.info
Link do artykułu: http://www.wici.info/News,atrakcje_air_show_2007,9847,html