Nowe media dla Ostrowca

Interesuje Cię los rzeźb, murali i mozaik w mieście? Chcesz pomóc je chronić, a jednocześnie poznać Twittera i inne internetowe narzędzia? Przyjdź na dwudniowe warsztaty do Pracowni Otwartej Kontrola Jakości w dniach 31 maja-1 czerwca w godzinach od 10.00 do 18.00! Obowiązują zapisy.Ostrowiec z roku na rok brzydnie. Od lat nie ma architekta miejskiego czy plastyka, którzy kiedyś dbali o jego estetykę. Od lat są niszczone dzieła sztuki (rzeźby, murale, mozaiki) powstałe w PRL, nowe nie powstają. Około 40 rzeźb i kilka murali, które ocalały do dziś, są zaniedbane, brudne, niewidoczne. Nie wiadomo nawet, kto jest ich autorem, ani kiedy dokładnie powstały.

Twitter, TitanPad, Bambuser czy Weebly to proste internetowe narzędzia, które mogą pomóc w nagłaśnianiu tego, że w Ostrowcu istnieją dzieła sztuki w przestrzeni miejskiej i że warto o nie dbać. Uczestnicy szkolenia nie tylko poznają te internetowe platformy, ale też wezmą udział w projektowaniu kampanii społecznej, która pomoże chronić miejską sztukę.

Warsztaty z nowych mediów odbędą się w sobotę i niedzielę w Pracowni Otwartej Kontrola Jakości na Starym Zakładzie, przy al. Solidarności 9. Warsztaty poprowadzą Wojtek Mazan i Monika Pastuszko. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na adres: nieztejbajki@gmail.com (do 29 czerwca). Uczestnicy powinni przyjść z własnymi laptopami.

Organizatorami szkolenia są Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki i Klub Krytyki Politycznej w Ostrowcu Św. Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Data publikacji: 26-05-2014 o godz. 09:50:22, Temat: Sztuki plastyczne

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,nowe_media_dla_ostrowca,13774,html