Noc Ognia

Institute of Design Kielce serdecznie zaprasza na Noc Ognia, która odbędzie się 27 czerwca w ramach Święta Kielc 2014.27 czerwca w godzinach 22:00 — 24:00 odbędzie się pokaz ogniowego kuglarstwa, dmuchania i żonglerki ogniem w wykonaniu grupy Flame z Koprzywnicy oraz grupy Spirala Ognia.

Dzień później — w sobotę 28.06.2014r — w godzinach 11.00−17.00 odbędzie się Kiermasz Sztuki — wystawa prac plastycznych kieleckich twórców, zrzeszonych w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Wydarzenie połączone będzie z kiermaszem, będzie to więc doskonała okazja, aby nabyć te wyjątkowe i niepowtarzalne dzieła, wytwarzane w rozmaitych technikach, m.in.: malarstwo olejne i akwarelowe, rzeźby czy haftowane obrazy.

Ciekawostką będą obrazy — mozaiki z makaronu.

Podczas wystawy swoją twórczość prezentować będą między innymi: Maria Salus– malarstwo olejne, ikony; Luba Radomska i Elżbieta Festerkiewicz– malarstwo na szkle, akwarele, obrazy oleje oraz Bogumił Wtorkiewicz, który w swoich pracach satyrycznych posługuje się m. in. fotografią, fotomontażem oraz collages. Tematyką prezentowanych prac jest pejzaż, martwa natura, portret, kompozycje abstrakcyjne i kopie malarstwa dawnego.

Wystawa będzie doskonałą okazją, aby zapoznać się z działalnością Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, które w ubiegłym roku obchodziło 90-lecie swojej działalności. Stworzy również sposobność do poznania artystycznego dorobku ludzi, których połączyła wspólna pasja tworzenia, ciągłego samodoskonalenia, miłości do piękna i sztuki.

Serdecznie zapraszamy!

Institute of Design Kielce


Data publikacji: 25-06-2014 o godz. 12:13:17, Temat: Sztuki plastyczne

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,noc_ognia,13787,html