Festiwal Wędrowania

Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" zaprasza do Ciekot 03.08.2018 na inaugurację X Festiwal Wędrowania. Festiwal Wędrowania to artystyczne wędrówki po Górach Świętokrzyskich do miejsc niezwykłych.Rozpoczynamy w Ciekotach na Żeromszczyźnie 03.08.2018 o godz. 17:00 koncert Kapeli Żempoł, a o godz.19:00 premiera niezwykłego widowiska Idyliada - Polska (opera ludowa) wg.pomysłu Krzysztofa Wrony w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Furmani" oraz Wielokulturowego Zespołu Ludowego „Wioha" z udziałem gościnnym Marszałka Woj. Świętokrzyskiego Adama Jarubasa (gitara, wokal) oraz Ryszarda Lateckiego – jednej z czołowych postaci polskiej sceny muzyki współczesnej (trąbka, harmonium ...) Zwieńczeniem spektaklu jest obliczone na całą noc wypalanie „dudeł" (pustych w środku pni lipowych) nad ciekockim stawem, u podnóża Łysicy.

04.08.2018 zapraszamy do Kapkazów Szkoły Wrażliwości na grę terenową "Nam się nie nudzi, gdy źródło nas budzi" (bez względu na pogodę, dla dzieci i dorosłych) Trasa wiedzie do Dzbanów stojących na łące, gdzie bije czysta, źródlana woda. Wędrowcy przechodzą przez ciekawe zakątki wsi Kapkazy, oglądają malownicze krajobrazy, poznają życie jej mieszkańców. Spotykają opowiadaczy historii, muzyków i śpiewaków, postaci z bajek i świętokrzyskich legend, które zapraszają do twórczej aktywności. Będzie można wykonywać różnorodne zadania i zdobywać nagrody, a przede wszystkim obcować z przyrodą i kulturą. Wieczorem koncerty w stodole: Gędzi Chór i Korniszony.

Jednocześnie 04.08 i 05.08. 2018 w godz.10:00 – 17:00 zapraszamy do gościnnych miejsc jakimi są Liberatorium otwarta pracownia książki autorskiej w Dąbrowie Dolnej, Izba Lniana w Gospodarstwie Agroturystycznym Na Górce we Wiączce, oraz Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom" w Ciekotach ze swoimi stałymi i czasowymi ekspozycjami we wnętrzach i w plenerze.

Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie "Odnowica", Kapkazy Szkoła Wrażliwości i Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom". Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Bodzentyn i Samorządu Województwa Świętokrzyskiego .
Data publikacji: 31-07-2018 o godz. 08:46:15, Temat: Świętokrzyskie

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,festiwal_wędrowania,13989,html