Bem! wraca na afisz

Zapraszamy na pokazy Bema! Powrót człowieka-armaty w najbliższy weekend (5,6,7 kwietnia). Musical jest koprodukcją Teatru Żeromskiego z warszawskim, muzycznym Teatrem Syrena oraz grupą kabaretową Pożar w Burdelu.W spektaklu występują kieleccy i warszawscy aktorzy, m.in. w roli głównej Łukasz Wójcik a akompaniuje im zespół grający na żywo.

"Ten zabawny i kolorowy musical to najlepszy dowód na to, że opowiadając o historii, nie trzeba nadymać się jak sterowiec Hindenburg. Bohaterem spektaklu jest Józef Bem, którego czujni uczniowie kojarzą z lekcji historii z powstaniem listopadowym, Wielką Emigracją, Wiosną Ludów, a prymusi pamiętają, że przeszedł na islam, by dalej walczyć z Rosją. Zmarł w Aleppo, a po odzyskaniu przez Polskę niepodległości został ponownie pochowany w Polsce. „Bem” to też dowód na to, że historia jest świetnym pretekstem do opowiedzenia o współczesności". / Ola Salwa, "Wprost"

Łukasz Wójcik związany jest ze stołecznym Teatrem Dramatycznym, na swoim koncie ma także role filmowe np. "Samobójca" (2013), "Hiszpanka" u boku Jana Frycza czy Jana Peszka. Wciela się w rolę Tymona Życińskiego w serialu "Na Wspólnej".

Gwarantujemy dobrą zabawę!

fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska


Data publikacji: 03-04-2019 o godz. 22:51:09, Temat: Teatr

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,bem_wraca_na_afisz,13997,html