Piosenki na pokuszenie

To najnowszy spektakl w Teatrze im Stefana Żeromskiego w Kielcach - dwie aktorki Małgorzata Andrzejak i Katarzyna Gałasińska opowiadają o miłości słowami najpopularniejszych szlagierów XX wieku.Próby do spektaklu to przede wszystkim dobra zabawa i improwizacja - jak w jezzie, którego w tym spektaklu nie będzie mało.

"Piosenki na pokuszenie" opowiadają o zwierzeniach miłosnych dwóch kobiet: dojrzałej i dopiero wchodzącej w dorosłe życie. A robią to za pomocą takich przebojów jak "Miłość ci wszystko wybaczy", "Ciepła wdówka na zimę", "Widzisz mała" czy "Na zakręcie".

Piosenki w spektaklu to nowe aranżacje. Śpiewającym aktorkom towarzyszyć będzie grające na żywo trio jazzowe Łukasz Mazur, Michał Braszak i Michał Szafraniec.
Premiera spektaklu już w najbliższą sobotę.

--------------------------------
Katarzyna Gałasińska
Zdaniem ekspertów, ta młoda i utalentowana aktorka ma wszelkie predyspozycje, żeby - podobnie jak Justyna Sieniawska - podbić serca kieleckiej publiczności. Mówi o sobie, że jest spontaniczną osobą z dużym poczuciem humoru i łatwo nawiązuje kontakty. W ubiegłym roku ukończyła warszawską Akademię Teatralną na wydziale lalkarskim w Białymstoku. Ale zna się nie tylko na aktorstwie - ukończyła też szkołę muzyczną w klasie fortepianu, opanowała podstawy baletu i dysponuje trzyoktawowym głosem. Jako studentka zjeździła z teatrem lalkarskim pół Europy. Na festiwalu marionetkowym w Belgii otrzymała za swoją etiudę nagrodę. Poza teatrem pasjonuje się historią Japonii i Tybetu, fotografią i religiami świata.

Małgorzata Andrzejak
Aktorka z pokaźnym doświadczeniem zawodowym - na koncie ma aż 50 głównych ról. Występowała w siedmiu teatrach, m.in. w Rzeszowie, Opolu, Białymstoku, Kaliszu i Gorzowie Wielkopolskim. Uzdolniona wokalnie - w 1991 r. dostrzegli to jurorzy Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, przyznając jej główną nagrodę. Dyplom z aktorstwa zdała u Aleksandra Bardiniego w 1982 r. Ma duże doświadczenie radiowe. Kielecka publiczność mogła już oglądać panią Małgorzatę w "Wielebnych" Grzegorza Chrapkiewicza.

Servis Regionalny TVP3


Data publikacji: 13-01-2006 o godz. 09:00:00, Temat: Teatr

Artyku� pochodzi z serwisu Wici.Info Array
Link do artyku�u: Array/News,piosenki_na_pokuszenie,6432,html