Kielce v.0.8

Muzyka

  koncerty    Zaproszenia    Patronat Wici.Info    Polecamy  

11. Festiwal Firmament 2012

Kieleckie Centrum Kultury Muzyka 11. Festiwal Firmament 2012

Infowstęp wolny
bezpłatne zaproszenia do odebrania osobiście w kasach Kieleckiego Centrum Kultury od 1 grudnia 2012

Impreza corocznie rozświetla się szyldem „nowej muzyki, nowych mediów” i przede wszystkim oryginalnych wykonawców, których na próżno szukać w popularnych stacjach radiowych. Firmament nigdy nie był festiwalem koronującym powszechnie uznane gwiazdy i piosenki zasłyszane już wcześniej. Ideą Fundacji Kultury Wici, organizatorów przedsięwzięcia, jest nieustanne poszukiwanie świeżych inspiracji dla odbiorców kultury. Inspiracji nie tylko muzycznych, ale wizualnych – impreza zawsze udekorowana jest wystawami, kolażami i prezentacjami. Nie ma to być jednak przedsięwzięcie alternatywne w sensie zamknięte. Fundacja ma bowiem ambicje zwiększyć zasięg festiwalu, dlatego też zaprasza na niego widzów spoza Kielc i wykonawców zza polskiej granicy.

Wystąpią:
Makaruk - Erotyki ludowe
The Quiet Killers
Skubas
Long Arm & Ruslan
Automatik
Sinusoidal

Informacje o Artystach


The Quiet Killers

To projekt zainicjowany przez perkusistę Rafała Klimczuka (Jabba Drummer), który zaprosił do współpracy groove basistę Piotra Marcina Olszewskiego (Diabelsky), Beatboxera i DJ'a Krzyka. Brzmienie zespołu zestawia ze sobą żywą perkusję, gitarę z samplem i loopem, tworząc futurystyczny jazz stworzony z rozmaitych podgatunków muzyki elektronicznej. Sety The Quiet Killers to żywe granie, muzyka improwizowana, jednym słowem jazz na miarę XXI wieku, będący fuzją pozornie odległych, naturalnych i elektronicznie przetworzonych brzmień oraz gatunków – Drum'N'Bass, Drumstep, Dubstep, Breakbeat oraz Fusion Jazz.


http://www.facebook.com/TheQuietKillers

Makaruk - Erotyki Ludowe
Nowy, niezwykle ambitny projekt muzyka i producenta Dariusza Makaruka. To muzyka ludowa ubrana w jazzujący trykot elektroniki i ambientu. Czerpie z miłosnej palety barw, opowiadając o zauroczeniu, miłości, zdradzie i rozstaniu. Wzięli w nim udział m.in. Tymon Tymański, Michał Urbaniak i tuwiński szaman Gendos. Premiera „Erotyków Ludowych” odbyła się 8 października zaś wykonanie na żywo nastąpi 14 grudnia w Kielcach. W koncercie udział weźmie Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej.


http://www.makaruk.net/

Skubas
to wokalista o wyjątkowej, bardzo charakterystycznej barwie głosu, do tej pory znany głównie z kooperacji ze Smolikiem, tym razem zaskakuje w zupełnie nowej odsłonie. Muzyka Skubasa to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. Skubas w swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. Na koncertach stawia przede wszystkim na atmosferę i przestrzenne dźwięki.
11 września ukazał się debiutancki album Skubasa "Wilczełyko". Album wypełnia lukę na polskiej scenie muzycznej i jest swoistym powrotem do prostoty i autentyczności.


http://www.kayax.net/artysci/skubas/

Long Arm&Ruslan
to projekt dwóch rosyjskich muzyków, którzy odwiedzą Polskę w grudniu i zagrają tylko 2 koncerty – w Krakowie oraz w Kielcach na Firmament Festiwal.
Long Arm to pochodzący z Moskwy DJ, producent i pianista. W jego muzyce tworzonej przy pomocy sampli jazzowych oraz pianina, krzyżują się nu-jazz, trip-hop, downtempo, hip-hop instrumentalny, lounge. Ruslan Gadzhimuradov to perkusista o niezwykłym temperamencie.


http://www.projectmooncircle.com/artists/81

Sinusoidal
Wrocławski duet Michała Siwaka i Adrianny Styrcz. Stylistycznie oscyluje między elektroniką, down tempo, IDM, chillwavem, ambientem, trip-hopem. Michał pochodzi z rodziny o muzycznych korzeniach gdzie słuchało się głównie jazzu i folku. Z czasem zainteresował się rockiem progresywnym, później funkiem i hip-hopem. Fascynuje się też analogowymi syntezatorami Mooga. Wszystko to przedkłada się na muzykę Sinusoidal. Michał, jako producent czerpie inspiracje z wszystkich tych źródeł nadając przy okazji sferze dźwiękowej charakterystycznego brzmienia. Pełno tu ambientalnych przestrzeni, ciekawych harmonii, selektywnych zgrzytów i trzasków, syntetycznych bitów i analogowego ciepła. Wszystko uzupełnia wokal Ady - czasem oniryczny, czasem zadziorny. Muzyczna całość płynie sinusoidalnie.


http://www.facebook.com/sinusoidalpoland/app_178091127385

Automatik
Kielecki zespół założony przez Rafała Nowaka i Andrzeja Rajskiego. Obecny na elektronicznej scenie muzycznej od kilkunastu lat, chętnie zaprasza do swoich projektów ciekawych muzyków. Grali z nimi m.in. Ziut Gralak, Piotr Pawlak, Mc Glennski, Darek Makaruk. Laureaci Europejskiego Konkursu Electro Music Award 2004 organizowanego przez francuskie Radio France Internationale. Na tegorocznym festiwalu wystąpią z gościem niespodzianką.


http://automatik.fan.pl

Imprezy towarzyszące


Wystawy fotografii:
Magdalena Wolff – Circus Song
Leszek Kowalski – Strefy Ciszy
Mateusz Mazur – Za wsią

After Party – Sound Box
Lokalna scena Dj-s: Splatter, Gandi, Midasss, Suzin, Herbal, tFardy, Kmiekio
15 grudna 2012 g. 22.00 Chillout Club, Kielce, ul. Hipoteczna


Organizatorzy: Fundacja Kultury Wici, Kieleckie Centrum Kultury, Urząd Miasta Kielce
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Kielce
Patronat medialny: TVP Info Kielce, Radio Planeta, Radio Kielce, Teraz, Wici.Info, Magazyn studencki Ferwa
Partnerzy: Hotel Śródmiejski, Jadłodajnia Kurnik, Pizza Pod Trójką
Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa ŚwiętokrzyskiegoLinkhttp://www.firmament.wici.info

Error connecting to mysql