Kielce v.0.8

Muzyka

  koncerty  

55 lecie Piwnicy Pod Baranami

Filharmonia Świętokrzyska Muzyka 55 lecie Piwnicy Pod Baranami

InfoZapraszamy na koncert jubileuszowy z okazji 55 lecia Piwnicy Pod Baranami.

„PIWNICA POD BARANAMI” osiągnęła już takie lata, że śmiało mogłaby się znaleźć w księdze Guinessa. Pomyśleć: była już za Gomułki, przeżyła Gierka, zakwitła za „Solidarności”, wstrzymała oddech w stanie wojennym, po czym znów ruszyła w demokrację, w jej dość poplątany repertuar – karmiła się na zmianę: absurdem, polityką, historią i sztuką/wszystkie te dziedziny jakże sobie bliskie/, karmiła się także cenzura, karmiła się każdym głupstwem, na które stać jednostki i narody. Ilu przeszło przez tę niewielką podziemną dziuple artystów! Tych, co przyszli z Akademii Sztuk Pięknych, z polonistyki, z zespołów jazzowych, szkoły teatralnej! Nazwisk legion: od Dymnego, Kwinty, Litwina, Obłońskiego, Mietka Święcickiego, Koniecznego , Guintera, poprzez wspaniałe dziewczyny jak: Ewa Demarczyk, Baśka Nawratowicz, Kika Lelicińska, Danusia Kluzowa, Krysia Zachwatowicz, Irka Wiśniewska. No i wspaniała „GRUBA” czyli słynna Szaszkiewiczowa Kika! A słynni przyjaciele – kibice, co już się dochowali wnuków, ci emigranci posiwiali na antypodach, przechowujący stare piwniczne taśmy, te dzieci dawnych politycznych władców biegnące do Piwnicy na „opłatek”. Dziś tylu już odeszło, urządzili się gdzieś, przyszli inni i sporo ich. Jak widać wszystko trwa i obraca się jak latarnia magiczna.
Piotr Skrzynecki przewodniczył najdłuższemu kabaretowi świata, kabaretowi co był równocześnie barkiem , nie całkiem fortunną galerią malarską i tancbudą.
A przy tym wszystkim jednym z magnetycznych punktów Krakowa – każdy, kto tu wszedł i utknął doskonale wie o tym.

Piwnica trwa nadal… właśnie obchodziła swoje 55 – lecie.
Piszą dla niej muzykę: Zygmunt Konieczny, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Andrzej Zarycki, Stanisław Radwan , Adrian Konarski i inni.
Muzykę, z wielkim powodzeniem, piszą też sami „piwniczni artyści” jak; Piotr „KUBA” Kubowicz, Dorota Ślęzak, Agata Ślazyk, Tamara Kalinowska.
Występują nadal 3 pokolenia ,,Piwniczan”. Są artyści związani z Piwnicą… od zarania: Tadeusz Kwinta, Mieczysław Święcicki, (książę nastroju), czy Miki Obłoński, średniego pokolenia m. in.: Ola Maurer, Tamara Kalinowska, Piotr ,,Kuba” Kubowicz, Ewa Wnukowa, Leszek Wojtowicz, Krzysztof Janicki i ci najmłodsi: Dorota Ślęzak, Agata Ślazyk, Beata Czernecka, Kamila Klimczak, Maciek Półtorak.
W wykonaniu tego ponad 30 osobowego zespołu usłyszą Państwo wiele premierowych piosenek, czy niezapomniane hymny ,,piwniczne’’.
Nie zabraknie oczywiście dobrego humoru i niespodzianek PIWNICZNI ARTYŚCI:

Alosza Awdiejew Miki Obłoński Leszek Wójtowicz
Beata Czernecka Maciek Półtorak
Krzysztof Janicki Agata Ślazyk
Rafał Jędrzejczyk Dorota Ślęzak
Tamara Kalinowska Mieczysław Święcicki
Kamila Klimczak Aneta Talkowska
Tadeusz Kwinta Andrzej Talkowski
Piotr „KUBA” Kubowicz Ewa Wnuk Krzyżanowska
Ola Maurer Czesław Wojtała

Artyści muzycy:

Michał Chytrzyński - skrzypce
Adrian Konarski – piano
Tomasz Kmiecik – piano
Paweł Kuźmicz – gitara basowa
Marek Michalak – puzon, akordeon
Kamila Owsianików – flet
Paweł Pierzchała - piano
Agata Półtorak – skrzypce
Michał Półtorak – skrzypce
Jerzy Odrowąż Wysocki – gitara

Bilety dostępne w kasie Filharmonii oraz na www.biletyna.pl

Ocena: 1.6/5 (16)

Ocena: 1.6/5 (16)

DataStart

28 października 2012 - niedziela, 18:00

MiejsceFilharmonia Świętokrzyska wiecej informacji

Filharmonia Świętokrzyska

25-369 Kielce, ul. Żeromskiego 12
wiecej informacji o miejscu
Kalendarz   festyny  filmy  imprezy taneczne  klubowe  koncerty  konkursy  muzyka poważna  spektakle, przedstawienia  sport i rekreacja  spotkania, inne  targi, giełdy  warsztaty  wystawy 

W temacie Muzyka

Miles czeka na wiadomości

ELECTRO LIVE ACT. Warsztaty muzyki elektronicznej.

Skubas: Pomysłów mam aż za dużo

Jacek Bieleński: w Kielcach są ludzie ze lśnieniem

LUC & Rahim - Otwieramy ludziom umysły...

Tu Es Petrus - Ty Jesteś Skała

Hemp Gru - Klucz

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywaa mailem Spinacz - Newsletter z zapowiedziami wydarzeń, informacjami o zaproszeniach i nowościach na stronie Kielce... wpisz swój adres e-mail i potwierdź

 
ZAPISZ WYPISZ
74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260