Kielce v.0.8

Fotografia

  wystawy    Polecamy  

"Archiwum niepokoju" - wystawa fotografii Grzegorz Bętkowski

Wojewódzki Dom Kultury Fotografia

InfoO autorze

Grzegorz Bętkowski

Akceptacja rozbieżności między światem wymarzonym a rzeczywistością może boleć. "Betko" odreagowuje to zadając ciosy otoczeniu w najsłabsze miejsca, często tam, gdzie nikt nie skierowałby obiektywu.

Autor. Grzegorz Bętkowski. Obdarzony niezwykłym postrzeganiem zwyczajny koleś - żona, dziecko, kredyt, dwa koty. Głodny obrazów obserwator traktuje procesy fotograficzne z wdzięczną nonszalancją - eksperymentuje w analogowej ciemni, igra ze stanem oraz wiekiem negatywów i aparatów czego efekty nieskrępowanie prezentuje na blogu. Posiada trudną do opisania, pociągającą estetykę i fenomenalną wrażliwość. Dyzio marzyciel, który o sobie pisze: ordinary guy. Więcej o nim samym mówią tylko jego zdjęcia.

O wystawie
"Archiwum niepokoju" to zdjęcia, których normalnie nikt by nie zrobił. Te fotografie chwilami przypominają odrzuty z dokumentacji geodezyjnej, obrazy niewygodnych przestrzennie obiektów, pejzaże tak zwyczajne, że prześlizgując się umykają naszej codziennej percepcji.

Takie zdjęcia wymagały adekwatnej oprawy stąd ich osadzenie w szerzej nieznanych, niemal nierealnych, podziemiach kieleckiego WDK. Zwiedzenie wystawy zaplanowano lekko niekonwencjonalne - obejrzenie wszystkich prezentowanych fotogramów będzie możliwe tylko podczas wernisażu. Jakby było mało, od przybyłych do podziemi gości wymagana będzie elementarna sprawność ruchowa podczas poruszania się starymi tunelami klimatyzacyjnymi jak i przy pokonywaniu schodów oraz śluz wentylacyjnych, o czym lojalnie uprzedza autor jednocześnie zapraszając serdecznie do "wudeku" w piątkowy wieczór szesnastego grudnia.Linkhttp://betko.wordpress.com

Error connecting to mysql