Kielce v.0.8

Muzyka

  koncerty    Polecamy  

Maria Awaria - koncert Marii PeszekInfoSTAJNIA ARTYSTYCZNA MARCINKÓW
www.myspace.com/stajniaartystyczna

zaprasza na koncert

MARIA PESZEK – MARIA AWARIA


Maria Peszek – Maria Awaria - artystka wszechstronna. Niepokojąca, skandalizująca, nieprzeciętna….Dała się poznać jako znakomita aktorka. Jednak szerszej publiczności znana jest jako wokalistka i autorka tekstów.

Jej debiutancki album „Miastomania” wydany w 2005 roku okazał się przełomem w polskiej muzyce alternatywnej. Projekt zrealizowany z Wojciechem Waglewskim i jego synami Fiszem i Emade stał się jedną z najlepiej sprzedających się albumów roku i zebrał mnóstwo entuzjastycznych recenzji. Krytycy chwalili nie tylko eklektyczną muzykę, ale również niebanalne i zaskakujące prostotą teksty o życiu w wielkim i obcym mieście. Z płyty pochodzą przeboje „Moje miasto”, „Nie mam czasu na seks” i „Miły mój”.
Wszystko to przełożyło się na wiele nagród w tym Fryderyki 2005 w kategoriach Nowa Twarz Fonografii oraz Produkcja Muzyczna Roku.
„Miastomania” to również spektakl teatralny z piosenkami z płyty wystawiany na scenie warszawskiej Fabryki Trzciny.

W wrześniu 2008 roku premierę miała druga płyta artystki „Maria Awaria”. Towarzyszyła jej artystyczna prowokacja i medialny skandal związany z dość odważnymi tekstami piosenek dotyczącymi relacji damsko-męskich. Maria Peszek została uznana za kolekcjonerkę męskich wzwodów w nawiązaniu do piosenki „Kobiety pistolety”. Równocześnie z premierą płyty ukazała się książka „Bezwstydnik” z tekstami z „Marii Awarii” i „Miastomanii” oraz zbiorem fotografii. Na fali wielu publikacji Radio Maryja okrzyknęło ją wrogiem IV Rzeczypospolitej Polskiej. Od kilku tygodniu artystka prowadzi własną audycję w Radiu ROXY FM – „Radio Maria”.
W styczniu tego roku Maria Peszek została wyróżniona Paszportem Polityki. W lutym „Maria Awaria” dostała siedem nominacji do nagrody Fryderyk 2009.

W Kielcach Maria Peszek zaprezentuje koncert „Maria Awaria”. Doskonale przygotowany spektakl muzyczny. Towarzyszyć będą jej muzycy uznawani za najlepszych w Polsce.

BILETY I INFORMACJE:
kasa WDK, Orbis oraz pod numerem tel. 508126577Linkhttp://maria-awaria.pl/

Ocena: 0.0/5 (0)

Ocena: 0.0/5 (0)

DataStart

15 marca 2009 - niedziela, 19:00

MiejsceWojewódzki Dom Kultury wiecej informacji

Wojewódzki Dom Kultury

Kielce, ul. Ściegiennego 6
wiecej informacji o miejscu
Kalendarz   festyny  filmy  imprezy taneczne  klubowe  koncerty  konkursy  muzyka poważna  spektakle, przedstawienia  sport i rekreacja  spotkania, inne  targi, giełdy  warsztaty  wystawy 

W temacie Muzyka

Skubas: Pomysłów mam aż za dużo

Jacek Bieleński: w Kielcach są ludzie ze lśnieniem

LUC & Rahim - Otwieramy ludziom umysły...

Tu Es Petrus - Ty Jesteś Skała

Hemp Gru - Klucz

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywaa mailem Spinacz - Newsletter z zapowiedziami wydarzeń, informacjami o zaproszeniach i nowościach na stronie Kielce... wpisz swój adres e-mail i potwierdź

 
ZAPISZ WYPISZ
74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260