Kielce v.0.8

Kino

  filmy  

TOTART czyli odzyskiwanie rozumu

Kino Fenomen WDK Kino TOTART czyli odzyskiwanie rozumu

InfoW najbliższy czwartek, 19 marca, o godz.18.00 w Dyskusyjnym Klubie Filmowym "Fenomen" w roli prelegenta przed filmem "TOTART CZYLI ODZYSKIWANIE ROZUMU" wystąpi legendarny członek tej grupy artystycznej, postać niezwykle zasłużona dla polskiej kontrkultury - Paweł "Konjo" Konnak:
Po filmie nasz gość będzie odpowiadać na pytania zgromadzonej publiczności, opowie także o swoich książkach, w tym najnowszej "Księgowy tańczy", będzie także możliwość zakupu książek i zdobycia autografu na plakacie do filmu o Totarcie.

Wejściówki w cenie 10zł do nabycia przed spotkaniem.

„TOTART CZYLI ODZYSKIWANIE ROZUMU”
reż. Bartosz Paduch
(biograficzny / dokumentalny, Polska, 2014, 76 min)

Opis filmu:
Rozwichrzona, porywająca opowieść o gdańskiej formacji artystycznej TOTART, która swoimi obrazoburczo-prześmiewczymi ujawnieniami rozsadzała ponurą, PRL-owską rzeczywistość lat 80-tych ubiegłego wieku.
Z TOTARTu wywodzą się takie postaci naszej kontr- i pop-kultury jak Paweł Końjo Konnak, Ryszard Tymon Tymański, Darek Brzóska Brzóskiewicz czy Paweł Paulus Mazur. Co z totartowych ideałów udało się uratować w skomercjalizowanej rzeczywistości po roku 1989? I co się właściwie stało z duchowym przywódcą i ideologiem TOTARTu – Zbigniewem Sajnógiem, który odciął się od swojego dawnego środowiska, by ukojenia szukać w… sekcie Niebo? Film jest śledztwem w poszukiwaniu tego wielkiego nieobecnego, zaginionego lidera formacji.

Zwiastun filmu tutaj:
https://youtu.be/etZy5fP1niU

PRELEGENT: PAWEŁ „KONJO" KONNAK
ur. 19 lutego 1966 r. w Gdańsku. Od 1986 r. Akcjonista Tranzytoryjnej Formacji Totart i jej licznych satelitów. Z Totartem Konjo zrealizował kilkaset akcji o charakterze metafizyczno-społecznym. Jest autorem filmów i książek opowiadających o istotnych postaciach sceny niezależnej, do tych najważniejszych należą filmy o grupie Dezerter, Robercie Brylewskim, Tymonie Tymańskim i Totarcie. Konjo napisał i wydał także kilka tomów poetyckich, z których „Król festynów” w 2009 r. był nominowany do prestiżowej literackiej Nagrody Nike. Od 2010 r. Paweł Konnak jest kuratorem programu „Mistycy. Literaci. Wariaci” w gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”.Linkhttp://www.wdk-kielce.pl/index.php?id1=17&id2=108&language=pl

Error connecting to mysql