Kielce v.0.8

Sztuki plastyczne

  wystawy  

Wernisaż Bronisławy Ryś

Centrum Edukacyjne - Szklany Dom Sztuki plastyczne Wernisaż Bronisławy Ryś

InfoCentrum Edukacyjne “Szklany Dom”- Dworek Stefana Żeromskiego w Ciekotach w Ciekotach zaprasza 9 października (niedziela) o godz.16:00 na wernisaż wystawy malarstwa Bronisławy Ryś p.t. „Moja dusza kolorami śpiewa”.  Na wystawie artystka zaprezentuje swoje obrazy wykonaną techniką olejną na płótnie i płycie. Wśród obrazów będzie można zobaczyć pejzaże z elementami architektury, kwiaty, martwą naturę i abstrakcje.

Bronisława Ryś z domu Pawelec urodziła się w  26.02.1956 roku w Mąchocicach Scholasteria. Tam spędziła lata dzieciństwa i młodości. Następnie po założeniu rodziny zamieszkała w Kielcach, gdzie również zdobywała wykształcenie i podjęła pracę zawodową nauczyciela. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Kielcach o kierunku nauczanie początkowe. Uzdolnienia artystyczne wykorzystywała w swojej  pracy zawodowej poprzez przygotowywanie pomocy dydaktycznych i rozwijanie tych umiejętności u dzieci.Przez lata żyjąc w mieście tęskniła za rodzinnymi stronami i urokami Gór Świętokrzyskich. W 1995 roku  postanowiła wreszcie powrócić na tereny Gminy Masłów. Do chwili obecnej mieszka w Mąchocicach Kapitulnych. Okolice i piękne widoki stanowią natchnienie do malowania.

Od 9 lat będąc na emeryturze rozwija i doskonali swoje techniki malarskie. Jest członkiem  kieleckiego Klubu Artystów Plastyków - “KAP 65” przy OKK KSM “Miniatura” oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach.  Artystka swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych w Klubie „Miniatura” i Muzeum Historii Kielc. Uczestniczyła również w warsztatach artystycznych zakończonych wernisażami poplenerowymi:

-  Międzynarodowy Plener Malarski „Pocztówki Chęcińskie 2016”;

-  Plener Malarski TPSP Karczówka 2016.

  Warto zaznaczyć, że wernisaż w “Szklanym Domu” będzie pierwszą debiutancką wystawą indywidualną artystki, podczas której zaprezentowana zostanie cała jej bogata twórczość. Miejsce wystawy nie zostało wybrane przypadkowo, bowiem marzeniem autorki prac było przedstawienie efektów jej pracy w miejscu rodzinnym i bliskim jej sercu.

Imprezę uświetni swoim występem muzycznym Stowarzyszenie Artystyczne „Golica”. Przewidziane również niespodzianki dla gości w postaci losowania nagród od autorki prac malarskich.

Serdecznie zapraszamy!

Ocena: 2.0/5 (7)

Ocena: 2.0/5 (7)

DataStart

9 października 2016 - niedziela, 16:00

MiejsceCentrum Edukacyjne - Szklany Dom wiecej informacji

Centrum Edukacyjne - Szklany Dom

Ciekoty 76, 26-001 Masłów
wiecej informacji o miejscu
Kalendarz   festyny  filmy  imprezy taneczne  klubowe  koncerty  konkursy  muzyka poważna  spektakle, przedstawienia  sport i rekreacja  spotkania, inne  targi, giełdy  warsztaty  wystawy 

Sztuki plastyczne więcej wydarzeń

W temacie Sztuki plastyczne

Cudak z Pławnej - Dariusz Miliński

Wystawa Leona Wyczółkowskiego

Toulous-Lautrec w cenie

Marek Cecuła: Kielce mnie nie ograniczają

Szczury wchodzą na mury

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywaa mailem Spinacz - Newsletter z zapowiedziami wydarzeń, informacjami o zaproszeniach i nowościach na stronie Kielce... wpisz swój adres e-mail i potwierdź

 
ZAPISZ WYPISZ
74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260