Kielce v.0.8

Fotografia

  wystawy  

Wystawa fotograficzna "Pokolenia"

Biblioteka Uniwersytecka UJK Fotografia Wystawa fotograficzna

InfoBiblioteka Uniwersytecka w Kielcach zaprasza na otwarcie wystawy pt. "Pokolenia"

Wernisaż odbędzie się 8 lutego (piątek) godz. 17:00 w Galerii w Bibliotece Uniwersyteckiej, I piętro, Kielce, ul. Świętokrzyska 21e

Niepowtarzalna szansa na poznanie prac studentów Świętokrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kielcach, studentów Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz naukowców Uniwersytetu Dziecięcego UJK!!!

"Fascynacje" - Świętokrzyski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kielcach/
"Alia perspective. Luksografia" - Studenckie Koło Fotograficzne 210Studio/
"Ekspresje światłoczułe" - Uniwersytet Dziecięcy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Kurator wystawy: dr Arkadiusz Sędek

Wystawa czynna do 1 marca 2019.

Studenckie Koło Naukowe Fotografii 210Studio funkcjonuje od 2015 roku. 210STUDIO zaprezentuje fotogramy. Opiekunem koła jest dr Arkadiusz Sędek.
Fotogram to obraz fotograficzny wykonany bez użycia aparatu fotograficznego, zwany też luksografią, grafiką światła, rayogramem, schadografem. Są dwie metody otrzymywania obrazu w ten sposób – naświetlanie światłoczułego materiału (papieru lub filmu), na którym ułożono różne przedmioty w ruchomym albo nieruchomym źródle światła lub bezpośrednie kierowanie samych promieni światła na światłoczuły materiał.

Sekcja fotograficzna przy Świętokrzyskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kielcach działa już ponad 10 lat. Skupia kilkunastu miłośników fotografii. Pieczę merytoryczną sprawuje nad nią artysta fotografik Antoni Myśliwiec. Członkowie sekcji są przedstawicielami różnych zawodów i mają bardzo różny staż uczestnictwa w zajęciach, ale łączy ich wspólna pasja. Razem wybierają tematykę zdjęć, która bywa bardzo zróżnicowana. Wykonane prace wspólnie oglądają i omawiają. Starają się wciąż doskonalić umiejętności, ale też czerpać z fotografii radość.
Swoje zdjęcia sekcja prezentowała już w wielu miejscach Kielc - uczelniach, instytucjach kultury i przy różnych okazjach, na przykład podczas Święta Kielc. Uczestnicy mają na swoim koncie sukcesy w rozmaitych konkursach fotograficznych.

Podczas warsztatów, które odbyły się w Instytucie Sztuk Pięknych dzieci z Uniwersytetu Dziecięcego poznały metodę tworzenia fotografii bez użycia aparatu. W wyniku naświetlania materiału światłoczułego, na którym układane były różne przedmioty, powstały prace prezentowane w ramach wystawy “Pokolenia”.

Wstęp bezpłatny!

Error connecting to mysql