Kielce v.0.8

Kino
10 filmów, na które świat czeka w 2009 roku

 drukuj stronę
Kino Świat
Wysłano dnia 17-11-2008 o godz. 19:48:36 przez sergio 5944

Czy rok 2009 przyniesie takie hity, jak znane już "Batman - Mroczny Rycerz", nowy Bond "Quantum of Solace" czy "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki"?

Krytycy z "The Times" przygotowali zestawienie aż 50 filmów, na które już czekają kinomaniacy. My prezentujemy pierwszą dziesiątkę.

Krytykom z "The Times" niekoniecznie chodziło o filmy ambitne. W ich zestawieniu znalazły się blockbustery, czyli obrazy, które mają przyciągnąć do kin tłumy. Pełne zestawienie tych produkcji, czyli aż 50 filmów, można zobaczyć na stronie angielskiej gazety. A oto pierwsza dziesiątka potencjalnych hitów 2009 roku.

10: "Inglourious Basterds" - (premiera w czerwcu)

To nowy film Quentina Tarantino z Bradem Pittem i Mike'm Myersem. Opowieść o amerykańsko-żydowskiej grupie operacyjnej, która w czasie drugiej wojny światowej działa za linią wroga i w niezwykle brutalny sposób likwiduje nazistowskich zbrodniarzy. Ci, którzy kochają filmy Tarantino, już czekają na miks "PulpFiction" ze starym klasykiem w rodzaju "Parszywej Dwunastki". Film nie ma jeszcze oficjalnego zwiastuna.

9: "Terminator Salvation" - "Terminator: Ocalenie" (premiera w czerwcu)

Wiadomo. Czwarta część opowieści o walce ludzi z maszynami. Tym razem, na szczęście, bez udziału Arnolda Schwarzeneggera, ale za to z Christianem Balem. Akcja filmu rozgrywa w roku 2018. John Connor przewodzi ruchowi oporu walczącemu ze Skynetem. Jego wiarę w sens walki podważa pojawienie się przybysza z przyszłości. Tylko czy nie jest on szpiegiem przysłanym przez maszyny?

8: "Monsters vs. Aliens" - "Potwory kontra Obcy" (premiera w kwietniu)

Pamiętacie "Potwory i Spółkę"? A więc już wiecie, na co zabrać dzieciaki do kina w kwietniu. "Potwory kontra Obcy" to klasyczna animacja dla wszystkich. Potwory bronią Stany Zjednoczone przed inwazją Obcych. W ekipie obrońców są: karaluch-geniusz, kobieta-gigant, pół ryba-pół człowiek i bezmózga galaretka.

7: "Avatar" (premiera w grudniu)

Pierwszy od czasu "Titanica" film Jamesa Camerona ("Terminator", "Obcy decydujące starcie"). Powstaje od dwóch lat, a przed nami jeszcze rok oczekiwania. Film o komandosie, który bierze udział w wojnie między dwoma pozaziemskimi cywilizacjami z Sigourney Weaver i Michelle Rodriguez w rolach głównych.

6: "Angels & Demons" - "Aniołowie i Demony" (premiera w maju)

Kolejna ekranizacja książki Dan'a Browna. Pierwsza, czyli "Kod Da Vinci" była totalną klapą. Po 400 latach milczenia sekta iluminatów zamierza wysadzić Watykan przy użyciu antymaterii wykradzionej z genewskiego laboratorium. Czy im się uda?

5: "X-Men Origins: Wolverine" (premiera w maju)

Czwarta część kultowej sagi o przygodach X-Menów. To prequel, którego akcja rozgrywa się 17 lat przed pierwszą częścią trylogii. Poznamy wydarzenia z życia Logana - mutanta, który później został jednym z X-Menów - czyli Wolverin'em.

4: "Watchmen" - Strażnicy" (premiera w marcu)

Ekranizacja komiksu Alana Moore'a. Akcja filmu toczy się USA w roku 1985 - w alternatywnej rzeczywistości, w której super-bohaterowie są częścią społeczeństwa, a "Zegar Sądu Ostatecznego" wyznacza poziom napięcia między USA a Związkiem Radzieckim i stale pokazuje pięć minut do północy. Członek samozwańczej straży obywatelskiej, Rorschach, rozpracowuje intrygę mającą na celu zabicie i zdyskredytowanie wszystkich byłych i obecnych super bohaterów...

3: "Star Trek" (premiera w maju)

J. J. Abrams (reżyser "Lost") nakręcił film o wczesnych latach bohaterów, których znamy z sagi "Star Trek". Jak zwykle w filmach Abramsa fabuła trzymana jest w ścisłej tajemnicy. W rolach głównych zobaczymy m.in. Winonę Ryder i Zacharego Quinto (czarny charakter z "Herosów").

2: "Public Enemies" - "Wrogowie Publiczni" (premiera w lipcu)

Reżyser "Miami Vice" Michael Mann sięgnął po sprawdzone gwiazdy: Christiana Bale (gra chyba w każdym możliwym hicie) i Johnny Deppa. To historia o początkach FBI i walce rządu z gangsterami, takimi jak John Dillinger, Baby Face Nelson i Pretty Boy Floyd. Film nie ma jeszcze oficjalnego zwiastuna.

1: "Harry Potter and the Half-Blood Prince" "Harry Potter i Książę Półkrwi" (premiera w lipcu)

Wszystko jasne. Szósty film o przygodach młodego czarodzieja wyreżyseruje David Yates - ten sam, który nakręcił "Harry Potter i Zakon Feniksa". Lord Voldemort chce przejąć kontrolę nad światem czarodziejów. Przygotowuje zamach na swojego głównego przeciwnika. Jak myślicie? Kto wygra tym razem?
dziennik.pl


Komentarze

Ocena: 2.6/5 (15)

Powiązane video

W temacie Kino

Muliplex w Galeri Echo

Na co Polacy chodzą do kina?

Prosiaczek i przyjaciele

Jeszcze raz witajcie w naszej bajce

Szkoła uczuć

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260