Kielce v.0.8

Sport i Rekreacja
110-lecia istnienia PTK-PTTK w Kielcach

 drukuj stron�
Sport i Rekreacja Świętokrzyskie Turystyka i Podróże
Wys�ano dnia 07-03-2018 o godz. 22:36:11 przez bozena 7851

PTTK Oddział Świętokrzyski w Kielcach jest najstarszą organizacją turystyczną w województwie świętokrzyskim, skupiającą w swych strukturach regionalistów i krajoznawców, aktywnie promujących nasze miasto i region świętokrzyski.Rok 2018 jest dla naszej organizacji rokiem wyjątkowym w którym świętujemy jubileusz 110-lecia istnienia PTK-PTTK w Kielcach. Z tej okazji przygotowaliśmy plan obchodów tej ważnej rocznicy. W trakcie wydarzeń jakie zaplanowaliśmy chcemy nie tylko podkreślić ponad wiekową tradycję PTTK, ale również przedstawić Miasto Kielce, jako miejsce przyjazne i świetnie przygotowane dla turystów.
W związku z powyższym zaplanowaliśmy wizytę studyjną touroperatorów z województw ościennych. W dniach 10-11 marca 2018r. do Kielc przyjadą przedstawiciele województw: śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego, w trakcie ich wizyty zaprezentujemy współczesne oblicze Kielc, wraz z bazą hotelową, gastronomiczną, zabytkami i nowymi atrakcjami turystycznymi. Uczestnicy tego spotkania będą mieli okazję spacerować Wzgórzem Zamkowym, gdzie znajduje się kielecka Katedra oraz Pałac Biskupów Krakowskich, poznają Energetyczne Centrum Nauki, gdzie nauka i eksperymenty to czysta przyjemność.
W planie nie może zabraknąć również rezerwatu geologicznego Kadzielnia wraz z najpiękniej położonym w Polsce amfiteatrem. Nasi goście zwiedzą również Muzeum Zabawy i Zabawek, powędrują ścieżkami rezerwatu krajobrazowego Karczówka, wybiorą się w podróż do wnętrza ziemi w Centrum Goedukacji - Geopark Kielce.

Wizytę touroperatorów przygotował PTTK Oddział Świętokrzyski w Kielcach przy współpracy z Urzędem Miasta w Kielcach.


PTTK Kielce


Komentarze

Error connecting to mysql