Kielce v.0.8

Literatura
Włodzimierz Barchacz - Fotoamator reporter

 drukuj stronę
Literatura Recenzje
Wysłano dnia 20-10-2004 o godz. 16:08:03 przez pala1 523

Bardzo często bierzemy udział w róznych uroczystościach, imprezach, wydarzeniach i mamy ze sobą aparat fotograficzny. Niektóre chwile warto uwiecznić aby potem w sposób obrazowy podzielić się wrażeniami ze swoimi przyjaciółmi. Jak to zrobić, na co zwrócić uwagę podczas fotografowania aby nasze zdjęcia były jak najlepsze?


W celu opanowania sztuki tworzenia fotoreportaży najlepiej udać się do biblioteki gdzie za darmo można wypożyczyć ciekawą pozycję książkową Włodzimierza Barchacza "Fotoamator reporter". Każdy kto chce się zajmować fotografią reporterską i zaczyna swoją zabawę z fotografią, jak i również zawodowcy szlifujący swój warsztat powinni posiadać tę pozycje książkową w swojej biblioteczce. Przytoczę tylko trzy interesujące fragmenty, które powinny zachęcić Was do sięgnięcia po tę publikację.

"... Fotografia ta jednakże nie sprowadza się tylko do roli suchej informacji, prostej relacji, raportu o czymś co miało miejsce, co się działo, czy co się dzieje. Wielu reporterów za pomocą aparatu fotograficznego potrafi nie tylko informować o faktach, których są świadkami, lecz także przekazywać swój osobisty doń stosunek, stosunek twórczy i głęboki, uzyskując równocześnie obrazy o pięknej formie. ..."

"... Fotoreporter - świadek rozmaitych zdarzeń dziejących się w różnych warunkach oświetleniowych korzysta czasem z dodatkowych źródeł światła. Jeśli to tylko możliwe, nie należy korzystać z tych źródeł, których użycie zniekształca zastane oświetlenie, będace przecież elementem przenoszonej na obraz rzeczywistości. Nie zawsze jednak można się bez takiego źródła światła obejść - czyńmy więc tak, aby oświetlenie było możliwie jak najbardziej zblizone do zastanego. ..."

"... Sztuka fotoreporterska jest sztuką wyławiania momentów. Z dziesiątków, nawet setek zdjęć fotoreporter wybiera jedno jedyne, najlepsze, najprawdziwsze, najcelniej, najwyraziściej oddające istotę, sens fotografowanego tematu. W reporterce fotograficznej, jak w żadnej innej dziedzinie fotografii, istotną rolę odgrywa skrupulatny wybór wykonanych zdjęć, oparty na głębokiej analizie. ..."

Wydawnictwa Naukowo-Techniczne 1987
38 stron z tekstem
wiele fotografii czarno-białych
145 x 210 mm
miękka okładka
tekst polski


Recenzja: Wojciech Domagała


Komentarze

Ocena: 1.0/5 (3)

Pokrewne linki

W temacie Literatura

Hebanowa Wieża

Prawda o austryjackim zaborze

Stary drukarz, na jego rękach kolory tęczy

Vlepki, czyli kup pan nalepkę

Fotografia - to wciąga

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260