Kielce v.0.8

Teatr
Chiny sprzed 1500 lat w KCK

 drukuj stronę
Teatr
Wysłano dnia 24-03-2011 o godz. 06:31:12 przez rafa 2110

Spektakl Legends of Shaolin zorganizuje 2 kwietnia Kieleckie Centrum Kultury. Legendarny chiński zespół przedstawi kieleckiej publiczności zapierający dech w piersiach spektakl. Podczas dwugodzinnego widowiska przeniesiemy się w czasie i przestrzeni, do starożytnych Chin, sprzed 1500 lat.Mnisi poprowadzą nas poprzez historię powstania i rozwoju klasztoru Shaolin, jego tradycję i filozofię zen. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak wielką moc niesie ze sobą sztuka medytacji, która pozwala osiągnąć perfekcyjną równowagę między czystością umysłu i siłą ludzkiego ciała. Mnisi wystąpią w tradycyjnych, niezmiennych od wieków strojach i przy akompaniamencie charakterystycznej dla Dalekiego Wschodu muzyki.

Mistrzowie ponadto zaproszą na scenę osoby z widowni, aby i one spróbowały sprawdzić się w różnego rodzaju karkołomnych wyczynach – pokażą, że każdy z nich może być tak silny jak lew, mieć kości, jak z żelaza i mięśnie mocne niczym stal.

W skład grupy Legends of Shaolin wchodzą uduchowieni mnisi i ich uczniowie – praktycznie w każdym wieku. Najmłodszy z nich nie skończył jeszcze 7 lat, a najstarszy, najbardziej utytułowany i najwyższy w hierarchii, już dawno przekroczył 75 lat.

W spektaklu przedstawią oni również odwieczną więź między uczniami a mistrzami, która trwa od początku nauki aż do dnia śmierci jednego z nich. Ta zależność zaznacza się w regułach rządzących klasztorem Shaolin, ale również na scenie. Dzięki temu powstaje spektakularne widowisko, którym publiczność z pewnością będzie oczarowana. Widzowie będą podziwiać najbardziej efektowne popisy mnichów. Sceny opowiadają rozmaite historie z życia chińskiej biedoty i samych mnichów. Mistrzowie zaprezentują również mrożące krew w żyłach sceny walk, do których używają rozmaitych rodzajów broni np. włóczni, halabard, potrójnych cepów, łańcuchów. Wirują w powietrzu niczym bohaterowie filmu „Przyczajony tygrys, ukryty smok”. Głowami rozbijają marmurowe płyty, kładą się na ostrzach kilkunastu mieczy, jednym uderzeniem pięści przebijają grube, betonowe ściany.

Przedstawienia w wykonaniu Legends of Shaolin w latach 1995–2003 obejrzało w sumie ponad 3 miliony widzów na czterech kontynentach. Scenografię pierwszej europejskiej trasy w 1995 roku tworzyła ogromna makieta przedstawiająca klasztor. Produkcja wymagała trzech osiemnastometrowych tirów do przewozu sprzętu. Mnisi występowali w najsłynniejszych salach Europy i świata. Imprezie patronuje redakcja Wici.Info.


Apis


Komentarze

Ocena: 3.6/5 (70)

W temacie Teatr

Rusza I Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny

''Ciemności...'' w Kielcach

Sławomir Holland znów w Kielcach

Wywiad z głównym Ocelotem

Magiczna stodoła, czyli Wesele w Dąbrowie

Ostatni śmieje się Wajda

Nowy sezon w Kieleckim Teatrze Tańca

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260