Kielce v.0.8

Fotografia
Ciałem i duchem - wernisaż wystawy ''(Nie)pełnosprawne piękne''

 drukuj stron�
Fotografia Fotografia Kielce
Wys�ano dnia 06-10-2016 o godz. 00:02:59 przez grolecki 8565

5 października w Pałacyku Zielińskiego odbył się wernisaż wystawy "(Nie)pełnosprawne piękne" zorganizowanej przez Fundację DOGadanka. Impresje trębacza Rafała Gęborka spuentowały 4 miesiące intensywnej pracy i przyozdobiły jej efekty - portrety Magdy, Marty, Ani, Karoliny, Moniki i Mileny.Czarno-białe, wystylizowane na epokę przedwojenną zdjęcia wykonano w restauracji Pałacyku. Są dziełem pięciu fotografów ze stowarzyszenia Ckfoto.pl i sześciu wyjątkowych modelek, na co dzień uczęszczających do ŚDS przy ulicy Orzeszkowej w Kielcach. Przyświecał im jeden cel - powiedzieć "jestem". Gdzie jestem? Tutaj, z Wami. Jaka jestem? Piękna, dla Was i dla siebie.
- Nie tylko ciałem, ale i duchem. - mówiła wyraźnie poruszona prezes fundacji Aleksandra Bąk spoglądając na bohaterki dzisiejszego wieczoru. - Niepełnosprawność może dotknąć wszystkich. Pokazujemy, że ludzie nią dotknięci też potrafią być bardzo wartościowi. Obejrzenie tej wystawy ukłuje w serce każdego.
Wraz z wiceprezes Magdaleną Pawlik-Paciorek dziękowały przybyłym gościom oraz osobom zaangażowanym w projekt "Metamorfozy", który związany jest nie tylko ze zmianą makijażu, ale również ludzkiej mentalności, postrzegania osób niepełnosprawnych. Ma on coraz więcej orędowników - poczynając od zaangażowanych w sprawę stylistek Mary Kay i kończąc na osobach drukujących zdjęcia. Obrazował to wyświetlany w sąsiedniej sali film z przygotowań do sesji. Lato na nim w pełni, w ostrym kontraście do ogłuszonego październikiem miasta. Liście zdążyły opaść, głowy wciąż podniesione. Wniosek? Ciepła najlepiej szukać w ludziach, a nie prognozach pogody.

- Wystarczy zarazić człowieka ideą, żeby chciał zaoferować swoją pomoc. Poczułyśmy w Kielcach ogrom pozytywnej energii. - opowiada pani Magdalena.
To nie koniec. 25 października wystawa zawita do Wojewódzkiego Domu Kultury. Można także zabrać ją do domu w formie kalendarza ściennego o wartości 20 złotych. Kwota zasili konto fundacji.

grol


Komentarze

Error connecting to mysql