Kielce v.0.8

Muzyka
Facet w czapce

 drukuj stron�
Muzyka Skubas,Bohomas Lab,Kielce
Wys�ano dnia 14-09-2015 o godz. 13:03:00 przez rafa 6666

W graniu Skubasa równie ważny, co dźwięk, jest jego brak. Moment, w którym echo wokalu znika jak mysz pod miotłą, a wybrzmiewająca struna ściera ostatek kurzu na półce. Wtedy muzyka ma przestrzeń i czas, by przepłynąć z ucha do serca. Sam Skubas też swobodnie operuje czasoprzestrzenią. Nie spieszył się ani z wydaniem drugiej płyty ani z powrotem do Kielc. 18 września o godzinie 21. zagra w klubie Bohomass Lab.Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę frazy „Skubas” Googol natychmiast dopisuje do niej pytanie „kim jest”. „Skubas kim jest” – fani często muszą się nad tym zastanawiać. Zwłaszcza, że samemu Skubasowi nie zależy na łatwej odpowiedzi. Skubas, kiedyś Sqbass, to wokalista i gitarzysta, facet od molowych melodii, skryty w czapce nad rzeką zarostu. Trzy lata temu, niedługo po premierze debiutanckiego „Wilczegołyka”, mówił w rozmowie z Wici:

Jestem raczej kiepski w autopromocji, to dla mnie dosyć kłopotliwe. Oczywiście serdecznie zapraszam wszystkich na koncert. Może powiem tak: ludzie, którzy lubią popłynąć trochę w przestrzeni dźwięków i posłuchać prostych, dobrych piosenek, nie będą zawiedzeni.

Dziś nadal nie rozgaduje się w wywiadach i wygląda na tego samego dobrego duszka, który krążył po korytarzach KCK-u przy okazji koncertu na Festiwalu Firmament. Zaliczył kilka radiowych i festiwalowych występów – był m.in. w Liverpoolu, Jarocinie, na Open’erze i Malcie. We wrześniu 2014 roku udało mu się wydać ciepło przyjęty „Brzask” – krążek kontynuujący przybrudzoną wypowiedź debiutu; z przyjemnie grzmiącym przesterem i brzdękiem akustyka mogącym kojarzyć się z Bon Iverem. Twórczość Skubasa w ogóle przypomina wersalską kolację smutnego psa z okładki „Wilczegołyka” z bystrym jastrzębiem „Brzasku”. Pierwotne instynkty krzyczą u niego w szlachetnym otoczeniu. Czujemy bezdomność, ale dystyngowaną. Pieczenie, ale kojące. Smuteczek, ale taki, co rozwesela.

„Brzask” promuje się balladowym singlem „Nie mam dla ciebie miłości”. Bilet na piątkowy koncert można zdobyć przez Internet, telefon albo osobiście. Szczegóły poniżej.

1. Serwis biletomat.pl
https://www.biletomat.pl/koncerty/skubas-2624/

I pula (25.08-06.09) w cenie 30 PLN
II pula (07.09-18.09) w cenie 40 PLN,

2. Codziennie od 12:00 do 24:00 w siedzibie Bohomass Lab w Kielcach przy ul. Kapitulnej 4.

3. Rezerwacje: +48 518-511-812


grolecki


Komentarze

Error connecting to mysql