Kielce v.0.8

Kielce
Festiwal Recyklingu w Kielcach

 drukuj stronę
Kielce Festiwal recyclingu,
Wysłano dnia 12-09-2012 o godz. 20:29:14 przez rafa 2364

Kielce nie miały jeszcze tak dużego festiwalu, którego myślą przewodnią jest ekologia. Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach w najbliższy piątek i sobotę (14, 15 września) rusza z inicjatywą mającą na celu pobudzenie zachowań ekologicznych Kielczan. Wydarzenie będzie wyjątkową okazją do twórczo-ekologicznego “wyżycia się” osób w każdym wieku.Zaczynamy w piątek o godzinie 18:00 debatą pt. “Kultura śmiecia”, która odbędzie się w Design Centrum Kielce na ul. Zamkowej 3. Zapraszamy do dyskusji nt. stosunku współczesnych ludzi do produkowanych przez nich śmieci oraz aspektów socjologicznych istnienia odpadów. Dyskusja zostanie urozmaicona prezentacją fragmentów filmów związanych z tematyką.

Przez całą sobotę czekają na Kielczan liczne atrakcje, w aż sześciu punktach festiwalowych: Skwerze im. Szarych Szeregów, Parku Miejskim, Design Centrum Kielce, Biurze Wystaw Artystycznych, Ogródku “Jordanowskim” przy ul. Paderewskiego oraz kawiarni edukacyjnej “Wesoła Ciuchcia”.

Nastąpi twórcza reanimacja odpadów
W tych miejscach od godziny 11:00 aż do późnego wieczora odbywać się będą: warsztaty z upcyklingu (tworzenie instrumentów muzycznych, strojów z odpadów, biżuterii, lampionów, plecionek z papieru, gier ekologicznych, zabawek, papieru z recyklingu), atrakcje dla dzieci i młodzieży (budowanie rzeźby-czarownicy z odpadów, konkurs segregacji śmieci na czas, ekologiczne gry Muzeum Zabawy i Zabawek), wymiana ubrań SWAP, konkurs malowania ekologicznego graffitti na kontenerach na śmieci, pokaz mody z recyklingu, koncerty unplugged (Innkai, Espressivo), fireshow.

Również w sobotę, w godzinach 11-17, będzie miała miejsce gra miejska - zbiórka odpadów w trakcie której będzie można otrzymać ekologiczne gadżety. Wystarczy przynieść do punktów festiwalowych metal, plastik, szkło, papier, “elektrośmieci” lub tekstylia. Na Skwerze obędzie się także zbiórka nakrętek od butelek dla dwóch potrzebujących sprzętu medycznego chłopców.

W czasie trwania eventu informacji udzielać będą ubrani na pomarańczowo wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Prowadzona będzie również zbiórka publiczna na fundusz grantowy dla inicjatyw własnych wolontariuszy Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Festiwal zorganizowany jest w tzw. “zielonym standardzie” - innowacyjnym i ekologicznym sposobie organizacji imprez publicznych przy ograniczeniu zużycia prądu i w zgodzie ze środowiskiem. Wydarzenie jest współfinansowane z funduszy Urzędu Miasta Kielce oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szczegóły zbiórki, program festiwalu i wiele innych treści związanych z recyklingiem można znaleźć na festiwalowym blogu: www.festiwalrecyklingu.blogspot.com.

Serdecznie Zapraszamy do twórczej zabawy podczas Festiwalu Recyklingu!


Komentarze

Ocena: 4.2/5 (232)

Powiązane video

W temacie Kielce

Uniwersytet Świętokrzyski - projekt gotowy, AŚ jeszcze nie

UFO z pragotronem - dworzec autobusowy w Kielcach

Dziewczyny Playboya w Novej

Kielce nie mają już 200 tys. mieszkańców

Hasarapasa czyli Noc Kupały...

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260