Kielce v.0.8

Kielce
Galeria handlowa w Jaskini Raj

 drukuj stronę
Kielce
Wysłano dnia 01-04-2012 o godz. 10:10:14 przez rafa 4769

- Wszystko już dogadane, otwieramy za rok. To będzie doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnością. Człowiek pierwotny byłby dumny. - chwali się Kacper Melchior, prezes spółki Baltazar.301 sklepów na każdą kieszeń, około 1000 pracowników i monumentalna przestrzeń prastarej wapiennej jaskini. Myśleliśmy, że to ostatnie da się obejrzeć w galerii handlowej tylko podczas trójwymiarowego seansu kolejnej części Indiany Jonesa. Nic bardziej pomylnego. Właśnie zapoczątkowano budowę galerii handlowej "Raj" w Chęcinach. O pomyśle i jego konsekwencjach rozmawiamy z prezesem spółki Baltazar.

Skąd pomysł na tak kontrowersyjne przedsięwzięcie?

Kacper Melchior: Przechadzałem się kiedyś po jednej z kieleckich galerii...

W Kielcach jest jedna galeria.

To taka onomatopeja, skrót myślowy. Więc przechadzałem się i zauważyłem, że czegoś mi tu brakuje. I wcale nie chodziło o łazienki i krzesełka.

W łazienkach jest na czym siedzieć.

Nie mówię o tym. Chociaż sedesy można zamontować przy stolikach w skrzydle gastronomicznym. Fast food! (śmiech)

Bardzo pomysłowe.

No i przeszkadzało mi, że jest tak sterylnie, beznamiętnie i bez pomysłu. Jedynym przytulnym miejscem był ten hotel na ostatnim piętrze, ale znowu obsługa była fatalna. Raz, że recepcjonistka nie dawała mi spać. Dwa - nie płaci się za dobę, ale za korzystanie z pojedynczych urządzeń. I na dodatek po dwóch dniach ochroniarze wyprowadzili mnie z budynku bez żadnego powodu.

Może dlatego, że nocował pan w sklepie meblowym.

Niemożliwe. Na co komu sklep meblowy w hotelu? Hotel to przecież przeciwieństwo sklepu meblowego.

Racja.

Później rozmawiałem z moim kolegą Zbyszkiem, obyty gość. Jest dyrektorem szkoły i dowódcą oddziału antynarkotykowego w komendzie.

Oryginalne połączenie.

Też się zdziwiłem, ale okazuje się, że jako dowódca oddziału antynarkotykowego najwięcej do roboty ma właśnie w szkolnictwie.

I na odwrót?

Nie, tamtym się nie chce uczyć.

Co było dalej?

Zbyszek mi mówi, że niedawno był w jakiejś takiej norze niedaleko Kielc. Pytam się go "co to za nora, Zbyszek?". On na to, że ładnie tam jest, światełka i zamarznięty lód na suficie. I że świetne miejsce na knajpę albo bar ze striptizem. Ja mu na to, że nuda. Knajp mam sześć, a barów trzy nie licząc dwóch na czarno.

Na czarno?

Mam kilku znajomych w Starachowicach, nieważne. W końcu myślę sobie - a czemu by nie galeria handlowa z prawdziwego zdarzenia? Taka z klasą, nowoczesna i starodawna, z jazzowym klimatem i posmakiem science fiction?

Czyli stare dobre małżeństwo wszystkiego z niczym?

Teraz tam jest nic, ale będzie "szit", jak to mówi moja córka, studentka jednej z renomowanych kieleckich uczelni prywatnych.

"Szit" to nic fajnego.

Jak to nie? Jak cała w brokacie wróciła napruta z klubu, to ucałowała mnie i powiedziała, że jestem "szitowaty".

Co było dalej?

Zasnęła w łazience.

Pytam o inwestycję.

Spytałem Zbyszka, czy tam czasem niedźwiedzi jeszcze nie ma w tej jaskini. Powiedział, że widział jednego. Pojechaliśmy od razu, ale na miejscu okazało się, że to tylko jakiś kamor.

Ta jaskinia ma 350 milionów lat.

Kobiet się nie pyta o wiek. (śmiech) Żartuje oczywiście. Ja wiem, że to jest stare. Tam kiedyś były jaszczury z ogonami. Teraz będą ludzie z portfelami.

Ma pan już wizję tego, gdzie konkretnie mogliby je opróżniać?

Oczywiście. Galeria będzie wielka, więc drążymy już dodatkowe tunele. Trafiliśmy nawet ostatnio na jakieś ustrojstwo. Bałem się, że to jakaś bomba z II wojny światowej i profesorki ze strażakami zabronią nam kopać.

Ta jaskinia ma 350 milionów lat.

Dlatego okazało się, że to dla nas gwiazdka z nieba - kości jakieś, szkielet jakiegoś wielkiego dobermana. Wmurujemy go w fontannę naprzeciwko kebaba.

A co z rozrywką?

Tym samym przechodzimy do najlepszego. To będzie bomba z III wojny światowej. Zbyszek mówił mi, że nic się nie sprzeda bez rozgłosu, więc wymyśliłem coś naprawdę ekstra. Klub gejowski "Homo Eclectus". Albo hamburgery z mastodonta. To raz. Dwa - nie będzie zwykłych pięter tylko trzeciorzęd, czwartorzęd i tak dalej. Dobre, co? Parkować pan będzie jeszcze przed Chrystusem.

Usprawnimy też system nawigacyjny, żeby, szacuneczek bez urazy, zdziry i sponsorzy mogli łatwiej się znaleźć w labiryncie sklepów. Oprócz tego, będą oczywiście znane i lubiane wieczory tematyczne w knajpach i barach. Poniedziałek? "Flinstonowie". Wtorek? Miles Davis, bo to też już dinozaur. Środa? Student's night - wjazd za free.

Co oni mają wspólnego z prehistorią?

Niektórzy są jeszcze na poziomie kijanki.

Klienta winno się szanować.

Szanujemy. Wysłaliśmy właśnie kilku dziewczyn z ulotkami na deptak. Cztery złote na ulicy nie leży.

Co będzie leżało w galerii?

Przy stalagmitach postawimy na pewno saloniki prasowe i budki z rajstopami. Stalaktyty będą dobrze pasować znowu do drogiej kawiarni. Takiej gdzie będzie można laptopa podłączyć i mleko z kawą w papierowym kubku się napić. W dewonie środkowym postawimy przygodową strefę dziecka "Scyzorro". W późnym zrobimy spływ kajakowy. Szukamy właśnie żyły wodnej.

Niektórzy Kielczanie będą oburzeni tym, że bezcenny zabytek zamienia się w świątynię konsumpcji.

Na plastikowe dinozaury do Bałtowa jakoś jeżdżą.

To co innego. W Bałtowie niczego nie było. Tu już coś jest.

Co jest? Dziupla pterodaktyla.

Ma pan w planach inne inwestycje?

Naturalnie. Niebawem zakładam własne wydawnictwo i dziennik regionalny pod tytułem "Dziennik regionalny". Będziemy stawiać na ambitne treści i dziennikarzy wyspecjalizowanych w szybkim dostarczaniu informacji. Dla przykładu - szef działu "Zdrowie" jest zatrudniony w prosektorium, "Rozrywka" pracuje w ośrodku terapii uzależnień , "Praca" siedzi na bezrobociu, ale pisać będzie pamiętnik z szukania pracy i wreszcie "Polityka", która jest klawiszem na Zagnańskiej.

Co ma wspólnego więzienie z polityką?

Właśnie dlatego ja jestem prezesem, a nie pan.

Rozmawiał: Grzegorz Rolecki


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, prosze sie zarejestrować

Anonim 01-04-2012 o godz. 11:17:03
Jak zwykle przednie, lepszego tekstu nie czytałem dzisiaj w żadnej z gazet pod znakiem kostuchy.
Anonim 01-04-2012 o godz. 18:59:04
nieskrępowany naturalny uśmiech. dzieki
Anonim 02-04-2012 o godz. 11:07:49
no wiadomo, prima aprilis
Anonim 11-05-2012 o godz. 15:15:35
kurde... koncem marca byłem w checinach ale nie miałem czasu by odwiedzić jaskini i się przeraziłem. nie mniej wydawało mi się to tak absurdalne że aż popatrzyłem na datę. niezłe!
Anonim 29-06-2012 o godz. 08:46:17
Prima Aprillis swoją drogą, ale wywiad o dupie Marynie. Onomatopeja to wyraz dźwiękonaśladowczy, a mówi się "noc bardziwej mylnego", a nie "pomylnego". Dziennikarz mógłby się postarać...
Anonim 01-07-2012 o godz. 11:46:27
No i ta onomatopeja. żart udany nawet na poziomie demaskowania ponuraków mędraków

Ocena: 3.8/5 (257)

W temacie Kielce

Uniwersytet Świętokrzyski - projekt gotowy, AŚ jeszcze nie

UFO z pragotronem - dworzec autobusowy w Kielcach

Dziewczyny Playboya w Novej

Kielce nie mają już 200 tys. mieszkańców

Hasarapasa czyli Noc Kupały...

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260