Kielce v.0.8

Turystyka i Podróże
Informacja dla nieprzeciętnego turysty

 drukuj stronę
Turystyka i Podróże Kielce Świętokrzyskie
Wysłano dnia 06-03-2011 o godz. 11:44:56 przez rafa 11142

O istnieniu w stolicy świętokrzyskiego Punktu Informacji Turystycznej kielczanom niewiele wiadomo. Ani gdzie się znajduje, jak funkcjonuje, ani w jakie dni pracuje. Nic dziwnego, bo w sumie tubylcy nie mają szczególnej potrzeby korzystania z niego. Ale czy przeciętny turysta zainteresowany naszym miastem z łatwością do niego trafi i uzyska wszystkie potrzebne informacje?Kielce nie są miastem o rozwiniętej turystyce, na którego zwiedzanie trzeba poświęcić co najmniej kilka dni. Jeden weekend wystarczy, by zobaczyć najważniejsze i najbardziej urokliwe kieleckie zakątki. Zatem „przeciętny turysta”, który od poniedziałku do piątku pracuje lub studiuje dociera do naszego miasta w sobotę lub nawet w niedzielę. Chce troszkę poznać okolicę. Kompleksowej informacji oczekuje oczywiście od osób zatrudnionych w Punkcie Informacji Turystycznej, który mieści się przy ulicy Sienkiewicza (właściwie to przy placu Artystów). Jeśli jest sobota i szczęśliwie zegarek pokazuje godzinę między 9 a 17, to jego oczekiwania zostaną spełnione, niestety „niedzielni turyści”, którzy chyba jednak są nieprzeciętni, muszą liczyć na siebie lub na uprzejmość przechodniów, gdyż punkt informacyjny tego dnia ma po prostu wolne.

Problem funkcjonowania punktów informacji turystycznej nie dotyczy tylko Kielc. Podobna sytuacja jest np. w Lublinie czy Toruniu. Dużo lepiej przemyślana jest informacja turystyczna w Łodzi, gdzie jej punkty znajdziemy na dwóch największych dworcach, na deptaku i w Manufakturze, ostatni pracuje także w niedzielę i to do późnych godzin wieczornych.
Na szczęście informacja turystyczna kwitnie w internecie – strona świętokrzyskie.travel jest najlepszym sposobem na uzyskanie wszelkich informacji potrzebnych turyście, ale przecież trudno skorzystać z internetu, będąc w środku obcego miasta bez komputera.

Informacja kompleksowa, profesjonalna i myślę, że w pełni satysfakcjonująca „przeciętnego turystę”. Szkoda tylko, że nie do końca przemyślano pomysł jej funkcjonowania w Kielcach. Nikt przecież nie chce pracować w weekendy, a w niedzielę zawsze pracuje się najciężej. Ale sens działania informacji turystycznej polega na tym, aby była ona dostępna wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebna. Bo, że jest potrzebna, to żadnych wątpliwości nie ma.


Aneta Pawłowska


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, prosze sie zarejestrować

Anonim 08-03-2011 o godz. 12:09:19
Pewnie jest potrzebna, ale w najlepszym wypadku za 10 lat.

Ocena: 2.4/5 (1665)

Ankieta tego artykułu
Czy informacja turystyczna powinna być czynna w niedzielę?Wyniki | Ankiety

Głosów: 13
Komentarzy: 0

Pokrewne linki

W temacie Turystyka i Podróże

Bałtów zaprasza

Sielpia

Greenpoint w Nowym Jorku

Pogański Łysiec

Stradów - zapomniane grodzisko

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260