Kielce v.0.8

Muzyka
Innkai rusza na podbój stolicy

 drukuj stronę
Muzyka Innkai,Kielce
Wysłano dnia 29-03-2013 o godz. 21:31:10 przez rafa 2172

Innkai, kielecka kapela grająca nietypową muzykę, przez nich samych określaną jako grunge-folk, osiąga kolejne sukcesy na scenie muzycznej. Po krótkiej przerwie szturmem zawładnęli nad sercami publiczności skarżyskiego Semaforu, a w najbliższy weekend będą mieli okazję oczarować stolicę na ogólnopolskim Unknown Festiwal.Kielce powoli dorównują większym miastom pod względem ilości kapel na metr kwadratowy - jak to zabawnie ujął pewien krytyk muzyczny, ,,Jeśli rzucisz kamieniem, na pewno trafisz w jakiegoś perkusistę bądź innego gitarzystę''. Do najbardziej znanych i wybijających się kapel należy na pewno punkowy zespół KUPA, metalowe Brainwashed czy Opium bądź młody, kierunkujący się w stronę progresywnego rocka Sound Rush. Innkai jednak nie daje się zaszufladkować, wymykają się bowiem zarówno kategoryzacji gatunkowej, tworząc muzykę z pogranicza grunge, punka i folku, jak i pozostając wyjątkowi pod względem instrumentalnego wykonania utworów, pozbawionego wokalu.

Sam zespół gra już niemal dwa lata, a mimo licznych zmian składu wciąż podczas koncertów przekazują publice niesamowitą energię. Są za nią odpowiedzialni: Łukasz Fiałkowski, perkusista, Tomek Wzorek grający na gitarze elektrycznej oraz akustycznej, Piotrek Golemiec na basie oraz Roch Dobrowolski z wiolonczelą, sercem zespołu.

Oprócz grania w Kielcach, w zeszłym roku Innkai podbijało scenę całego województwa, a poza jego granicami czarowali muzyką także w Krakowie oraz Berlinie. Ten sezon rozpoczął się dla nich kolejnymi sukcesami, jak koncertem, w którym grając  support przed Sztywnym Palem Azji podbili serca publiczności w Skarżyskim Semaforze. Największa szansa na sukces jest jednak dopiero przed nimi – w najbliższą sobotę chłopaki zagrają w Warszawie na Unknown Festiwal, wydarzeniu promującym młode polskie zespoły. Decyzją ponad 1200 osób (!) to właśnie Innkai zostało spośród wielu polskich zespołów zgłoszonych do przeglądu konkursowego wybrane do zaprezentowania się w stolicy. Trzymamy więc za nich kciuki i liczymy, że jeszcze niejednokrotnie będziemy mieli okazję (o n)ich usłyszeć!


wydra


Komentarze

Ocena: 4.4/5 (399)

Powiązane video

W temacie Muzyka

Miles czeka na wiadomości

Firmament Festival 2018. Wstęp wolny!

Skubas: Pomysłów mam aż za dużo

Jacek Bieleński: w Kielcach są ludzie ze lśnieniem

LUC & Rahim - Otwieramy ludziom umysły...

Tu Es Petrus - Ty Jesteś Skała

Hemp Gru - Klucz

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260