Kielce v.0.8

Taniec
Irlandzka uczta dla zmysłów - Gaelforce Dance

 drukuj stronę
Taniec
Wysłano dnia 14-11-2011 o godz. 08:34:25 przez rafa 2622

Na uroczystą „kolację” w wytwornym irlandzkim klimacie wybrałam się w sobotę 12 listopada 2011r. do Kieleckiego Centrum Kultury. Mój zmysł wzroku i słuchu został przyjemnie zaspokojony. Muzyka, taniec i śpiew na występie irlandzkiej grupy Gaelforce Dance, a wszystko to….. w połączeniu z bajkową miłością.Spektakl w wykonaniu Gaelforce Dance to swoiste show. Wybierając się na niego myślałam, że jedynie będę mogła podziwiać ich sławną precyzję i kunszt tańca, „synchron” w stepowaniu oraz wsłuchiwać się w irlandzką muzykę, ale to za mało. Ich występ to rodzaj przedstawienia teatralnego, w którym aktorzy swoje role grają poprzez tradycyjny irlandzki taniec, stepowanie, balet, połączony z tańcem nowoczesnym. Sztuka przeplatana jest występami zespołu muzycznego i wokalisty musicalowego. Połączenie tego wszystkie ma nas przenieść w bajkową historię o wielkiej miłości, namiętności, zdradzie, złości, śmierci i przebaczeniu. Tradycyjny wątek romantycznego zauroczenia, ale pokazany w niezwykle oryginalny sposób. Słowa nie są potrzebne, bo ekspresja tańca, gra świateł, wyszukane kreacje, zmienna muzyka i nieustające zaskakiwanie widza wystarczają do przedstawienia tej historii.

Oglądając ich spektakl nie mogłam wyjść z podziwu jak trzydziestoosobowa grupa w równym tempie może tak idealnie stepować, jak można tak szybko poruszać nogami, wyginać je na wszystkie strony, jakby były, co najmniej pozbawione kości. Dynamiczna muzyka, efekty świetlne, taniec solo i w grupie, balet, step, taniec nowoczesny, stroje, wokal i koncert….. byłam przepełniona irlandzkim klimatem. Nie zabrakło też małego akcentu dla polskiej publiczności. W trakcie występu skrzypek odegrał znaną wszystkim melodie Zbigniewa Wodeckiego „Pszczółka Maja”.

Irlandzka uczta dla zmysłów po raz kolejny zaspokoiła podniebienia kieleckiej publiczności, dali tego wyraz owacjami na stojącą i licznymi prośbami o bis. Magiczny wieczór, bajkowy irlandzki klimat i doznania, które na długo pozostaną w naszej pamięci – zapraszamy Gaelforce Dance do nas częściej.


Dominika Miechówka


Komentarze

Ocena: 3.7/5 (80)

Pokrewne linki

W temacie Taniec

Jesteśmy stolicą tańca!

Tajemnice kosmosu - Tranzyt Wenus

Bboying to styl życia

Tańce ludowe dawniej i dziś

Zwycięzcy II Otwartego Turnieju Tańca

74-678 exam products is that they can enable the candidates to get certified in 200-125 pdf 200-125 70-483 200-125 exam 642-999 300-210 pdf cism  |  200-125 IIA-CIA-PART3  |  cca-500  |  gpen  |  you can enjoy the full refund of purchasing fees policy. 70-534  |  cissp  |  300-101 pdf 1z0-062  |  200-125 pdf 210-260