Kielce v.0.8

Cywilizacja
Jestem kobietą więc idę. Mammografia

 drukuj stron�
Cywilizacja Cywilizacja Kielce
Wys�ano dnia 03-10-2017 o godz. 13:58:04 przez bozena 9076

Akcję „Jestem kobietą więc idę. Mammografia" wsparli Michał i Joanna Jurecccy.Piłkarz ręczny PGE Vive Kielce zdecydował się zostać ambasadorem jesiennej odsłony kampanii, skierowanej do mężczyzn. Pod hasłem „Twoje życie. Moja sprawa. Twoje życie. Męska sprawa" małżeństwo Jureckich przypomina, że zdrowie to coś, o co musimy dbać wspólnie.

– Nie ma ważniejszej rzeczy niż zdrowie. Mamy dwie córeczki i one w przyszłości też mogą być narażone na różne choroby. Dlatego dziś chcę zaapelować do mężczyzn, żeby wspierali swoje żony i partnerki. Nie tylko na etapie choroby, ale każdego dnia, zachęcając je do regularnego wykonywania badań profilaktycznych – komentuje swój udział w akcji Michał Jurecki.

Joanna Jurecka podkreśla zaś znaczenie akcji „Jestem kobietą, więc idę. Mammografia". - Każda kobieta powinna regularnie się badać, a niestety często o tym zapominamy i bagatelizujemy groźbę choroby. Mam w rodzinie osoby po nowotworach i wiem, że profilaktyka może uratować życie – mówi ambasadorka.

W Kielcach i na terenie ościennych gmin już dziś można zobaczyć billboardy z Państwem Jureckimi, w autobusach i busach można zaś spotkać plakaty promujące akcję. W najbliższych dniach pojawią się także spoty z udziałem Joanny i Michała.

Jednocześnie informujemy, że 14 października w Galerii Echo w Kielcach w ramach Miesiąca Walki z Rakiem Piersi odbędzie się Dzień Profilaktyki. Partnerzy akcji „Jestem Kobietą więc idę. Mammografia" będą czekać na Panie od godziny 11:00. W planach organizatorów jest nauka samobadania piersi, edukacja profilaktyczna, ale przede wszystkim zapisy na darmowe badania mammograficzne oraz cytologiczne.


Zespół "Jestem kobietą więc idę. Mammografia"


Komentarze

Error connecting to mysql